V Mimoni se oficiálně otevře okružní křižovatka na Kozinově náměstí

18. 11. 2011

Hejtman LK Stanislav Eichler a jeho náměstek pro dopravu Martin Sepp (oba ČSSD) ve čtvrtek 24. listopadu v 11 hodin oficiálně otevřou okružní křižovatku v Mimoni  na  Kozinově náměstí.

Akce se rovněž zúčastní starosta města František Kaiser, radní LK pro ekonomiku Zdeněk Bursa (ČSSD), Jindřich Žáček, jednatel společnosti Silnice Žáček, s.r.o.,a ředitel KSS LK Jan Bergler,

Předmětem projektubyla  přestavba  křižovatky na Kozinově náměstí v Mimoni ze stykové křižovatky tvaru písmene „T“ na nově vybudovanou okružní křižovatku,“ uvedl Martin Sepp

Tato křižovatka je podle něj stykovým místem regionálně velmi významných komunikací II/ 268, jež tvoří spojnici mezi  Novým Borem a  Mimoni  ve směru na Mnichovo Hradiště, a komunikací II/270 spojující Doksy, Mimoň a Jablonné v Podještědí.

„Tato nová okružní křižovatka určitě zajistí hladší a bezpečnější průjezd centrem města ve směru na jih,“ zdůraznil náměstek.

Projekt je financovaný z Regionálního operačního programu (ROP) NUTS II Severovýchod v oblasti podpory „Rozvoj regionální silniční dopravní infrastruktury“