V Mříčné slavnostně vyhlásí výsledky soutěže Vesnice roku Libereckého kraje 2015

Daníčková Blanka

• 06. 08. 2015 15:02
  • Doprava
  • Ekonomika
  • Životní prostředí

Vítězem krajského kola soutěže Vesnice roku 2015 v Libereckém kraji se stala Mříčná u Jilemnice. Právě v této obci budou ve středu 12. srpna od 14:00 hodin předána ocenění nejen zástupcům Mříčné, ale i ostatním vítězům dílčích soutěží. Ceny předají hejtman Libereckého kraje Martin Půta, statutární náměstkyně hejtmana Hana Maierová, náměstkové Marek Pieter a Josef Jadrný, radní Vladimír Mastník a radní Vít Příkaský, jehož resort rozvoje společně s dalšími subjekty soutěž v Libereckém kraji pořádá.

Slavnostní předávání i následný doprovodný program se odehraje na fotbalovém hřišti Mříčná.

Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku Libereckého kraje 2015 se přihlásilo 15 soutěžících. Devítičlenná komise hodnotitelů navštívila během června všechny přihlášené vesnice. Každá obec měla na svou prezentaci maximálně 2 hodiny. Komise hodnotila způsob prezentace obce, body mohli soutěžící nasbírat i například materiály, které obce předložily společně s přihláškou do soutěže. Mříčná za vítězství v krajském kole obdrží vedle zlaté stuhy a postupu do republikového finále také finanční ocenění ve výši 1.000.000 Kč.

Umístění účastníků krajského kola soutěže Vesnice roku 2015 v Libereckém kraji

Zlatá stuha – krajský vítěz
Mříčná (okres Semily)

Modrá stuha – za společenský život
Bozkov (okres Semily)

Bílá stuha – za činnost mládeže
Prysk (okres Česká Lípa)

Zelená stuha – za péči o zeleň a životní prostředí
Kruh (okres Semily)

Oranžová stuha – za spolupráci obce a zemědělského subjektu
Všeň (okres Semily)

Cena naděje pro živý venkov - ocenění za místní spolkový život a občanskou společnost Osečná (okres Liberec)

Skokan roku
Dlouhý Most (okres Liberec)

Ocenění za rozvoj venkova
Chuchelna (okres Semily)

Diplom za moderní knihovnické a informační služby
Radimovice (okres Liberec)

Diplom za vzorné vedení obecní kroniky
Heřmanice (okres Liberec)

Zlatá cihla v Programu obnovy venkova za příkladné stavby na venkově, realizované v duchu Programu obnovy venkova nebyla v žádné kategorii udělena.

Diplom za zvyšování dopravní bezpečnosti v obci
Karlovice (okres Semily)

Diplom za rozvoj turistického ruchu
Albrechtice v Jizerských horách (okres Jablonec nad Nisou)