Výměna průkazů profesní způsobilosti řidičů

07. 08. 2008
[id:6803|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Od 1.dubna 2008 došlo k zásadním změnám v oblasti zdokonalování odborné způsobilosti řidičů.

Řidiči, kteří byli k 1. dubnu 2008 držiteli platného osvědčení profesní způsobilosti řidiče, jsou povinni do 30.9.2008 (tj. do 6 měsíců ode dne nabytí účinnosti zákona), podat   obecnímu  úřadu  obce s rozšířenou  působností  podle místa bydliště žadatele žádost  o  vydání  nového průkazu  profesní  způsobilosti řidiče. Na základě žádosti bude vydán nový průkaz dle platného znění zákona. Pokud tak řidič neučiní a průkaz profesní způsobilosti pozbude platnosti, musí absolvovat vstupní školení (v rozsahu 140 až 280 hodin v závislosti na skupinách řidičského oprávnění).

O výměnu průkazu žádá každý řidič osobně na registru řidičů příslušné pověřené obce s rozšířenou púsobností. K žádosti je nutno předložit platné osvědčení profesní způsobilosti řidiče, doklad totožnosti, řidičský průkaz a 1x foto. Podání je zpoplatněno správním poplatkem 200,-Kč.