Výzvy OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost jsou schváleny

• 08. 02. 2012 13:31

Rada Libereckého kraje na svém 3. zasedání dne 7. 2. 2012 schválila znění výzev v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Jde pravděpodobně o poslední výzvy v tomto programovacím období 2007 – 2013.

„V předešlých patnácti výzvách bylo prostřednictvím globálních grantů OPVK podpořeno v Libereckém kraji celkem 163 projektů v celkové výši 525 milionů Kč,“ připomněl náměstek hejtmana LK pro regionální rozvoj a evropské projekty Vít Příkaský.

Výzvy budou vyhlášeny pro všechny oblasti podpory, které Liberecký kraj administruje, a to oblasti podpory 1.1 Zvyšování kvality ve vzdělávání v Libereckém kraji II, 1.2 Rovné příležitosti dětí a žáků, včetně dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami v Libereckém kraji II, 1.3 Další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení v Libereckém kraji II a 3.2 Podpora nabídky dalšího vzdělávání v Libereckém kraji.

Den vyhlášení výzev je právě dnes, tedy 8. 2. 2012. Výzvy jsou už nyní k dispozici na krajských stránkách www.opvk.kraj-lbc.cz v sekci Výzvy a jejich výsledky. Žadatelé mohou podávat své projektové žádosti do 30. 3. 2012 do 17:00, na adresu Krajského úřadu LK, odbor regionálního rozvoje a evropských projektů, kanceláře 1420 a 1417, U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2. Podrobnější specifikaci termínů naleznete v daných výzvách.

U příležitosti vyhlášení těchto výzev odbor regionálního rozvoje a evropských projektů spolu s odborem školství, mládeže, tělovýchovy a sportu úspěšně zorganizovali seminář pro žadatele, který proběhl na Krajském úřadě v pondělí 6. 2. 2012. O seminář pro žadatele je tradičně velký zájem, i v pondělí se zúčastnilo celkem 95 žadatelů z více než 30 organizací.

Žadatelé se dozvěděli všechny důležité informace o aktuálních výzvách, o způsobu hodnocení projektových žádostí, a také o klíčových aktivitách, monitorovacích indikátorech, programu Benefit7, veřejné podpoře a sestavování rozpočtu projektu.

Alokace prostředků (2. výzvy OP 1.1, 1.2 a 1.3 / 4. výzva OP 3.2)

Oblast podpory

Alokace (v Kč)

1.1 Zvyšování kvality ve vzdělávání v Libereckém kraji II