Žáci MŠ a ZŠ pojedou na Veletrh dětské knihy s dotací kraje

07. 03. 2012

Liberecké výstaviště opět přivítá mladé čtenáře. Jubilejní 10. ročník Veletrhu dětské knihy začne 19. dubna a potrvá do 21. dubna 2012. Úspěšný minulý ročník dal odpověď organizátorům na jejich otázku: „Čteme rádi? Ano, čteme!“ Tak si mohli pořadatelé odpovědět díky velké návštěvnosti a mimořádného zájmu o doprovodné programy. Nově tedy na letošním veletrhu budou otevřeny čtyři čítárny, aby se ještě více dětí mohlo setkat s tvůrci knih a získat motivaci ke čtenářství.

„Uvědomujeme si důležitost rozvoje čtenářské gramotnosti dětí, která je předpokladem pro vzdělané a duševně zdravé dítě. Proto jsme z letošního rozpočtu kraje uvolnili 200 tisíc korun na dopravu dětí na veletrh,“ uvedl náměstek hejtmana LK pro resort školství Radek Cikl (ČSSD) s tím, že jeho záměrem je využít tyto finanční prostředky na dotace, které obdrží mateřské a základní školy a dětské domovy se sídlem v Libereckém kraji (mimo katastrální území Statutárního města Liberec).

„Částka je oproti loňsku dvojnásobná i díky velkému úspěchu předchozího ročníku,“ dodal.

Zájemci o příspěvek na dopravu na veletrh mají možnost podávat své žádosti do 28. března 2012 do 13 hodin. Žádat mohou mateřské školy, základní školy a dětské domovy se sídlem v Libereckém kraji mimo katastrální území Statutárního města Liberec. Z poskytnutého příspěvku bude částečně hrazena doprava dětí, včetně pedagogického doprovodu. Dotace může činit 80 % skutečně vynaložených nákladů na dopravu, maximálně však 10.000  Kč pro jednoho žadatele.

Veškeré informace o výzvě k předkládání žádostí o dotaci naleznete na Informačním a vzdělávacím portálu Libereckého kraje EDULK.CZ.

Formulář „Žádost o dotaci z rozpočtu Libereckého kraje“ na rok 2012 je k dispozici na webových stránkách Libereckého kraje krajsky-urad.kraj-lbc.cz/page4010.