Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Kalendář akcí

29. 09.
2020
(Úterý)

Pavlína Malinová a Anna Hulačová 

Místo konání:
Oblastní galerie Liberec
Termín:
29. 09. 2020 10:00 - 03. 01. 2021 17:00
Vstupné:
Upřednostnit:
1

Letos již druhá ze série tzv. intervencí Společnosti Jindřicha Chalupeckého představí tvorbu malířky Pavly Malinové. Kromě jejích maleb na plátně a kreseb, budou ovšem součástí výstavy také figurativní sochy (včetně díla Dívka s pláství, jež galerie vlastní) a busty Anny Hulačové, která jakožto někdejší finalistka Ceny Jindřicha Chalupeckého vystavovala v OGL již v roce 2017. Malinová přizvala Hulačovou jako hosta výstavy a jejich díla se při této příležitosti setkají poprvé. Jejich formální a tematická spřízněnost se bude koncentrovat do motivu figury a tváře.

Pavla Malinová (*1985) je absolventkou Fakulty umění Ostravské univerzity v ateliéru malby. Je figurální malířkou, přičemž robustní postavy v jejích obrazech rozehrávají mnohoznačné hry. Malinová pracuje se současnou i archetypální symbolikou, mužským a ženským principem, osobním romantismem v post-faktické době. Její malby často vystupují z dvojrozměrnosti do prostoru a stávají se objektovými kompozicemi, nebo naopak vznikají v site-specific duchu přímo na stěnu galerie. Odkazy k modernistickému tvarosloví jdou ruku v ruce se syrovostí blízkou art brut. Svou tvorbu Malinová představila v řadě nezávislých galerií i uměleckých institucí po celé České republice, ale také v Berlíně, Bruselu nebo Krakově.

Načítám...

Další zprávy

Aktuálně z Facebooku

Aktuálně z Twitteru

Youtube

SoundCloud

Nejbližší akce