Koncepce „Chytřejší kraj“ má zelenou, usnadní život obyvatelům a návštěvníkům regionu

05. 02. 2020

Krajští radní na své včerejší schůzi schválili Akční plán koncepce „Chytřejší kraj“. Jejím cílem je zkvalitnit služby veřejné správy či ulehčit život obyvatelům a návštěvníkům regionu. Pomoci v tom má především stále se rozšiřující nabídka moderních technologií.

„Zrychlit, ušetřit, zlepšit. To je naše vize využití moderních technologií, která, a to osobně doufám, najde již brzy uplatnění v reálném životě. Chytrá řešení jsou trendem doby a díky nim můžeme odbourávat rutinní práci a uspořit čas v různých oblastech lidské činnosti,“ uvedla Radka Loučková Kotasová, členka rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování.

V Akčním plánu koncepce „Chytřejší kraj“ pro Liberecký kraj je na příští 3 roky navrženo těchto 9 klíčových projektů:

1. Sběr dopravních dat
  2. Podpora chytrých podnikatelských řešení