Regionální výrobci mohou opět žádat Liberecký kraj o finanční podporu

06. 03. 2019

Možnost čerpat peníze z Programu 2.5 – Podpora regionálních výrobků, výrobců a tradičních řemesel budou mít žadatelé od 29. března do 17. dubna. V Programu, který vyhlašuje Zastupitelstvo Libereckého kraje pravidelně již od roku 2013, je letos pro zájemce připraveno 1.798.000 korun.

„Smyslem programu je podpora regionálních produktů, místní výroby a místních obchodních spotřebitelských vazeb, využívání potenciálu tradičních specifických výrob a řemesel, podpora osvěty a zvýšení informovanosti o významu a kvalitě místních potravin, výrobků a služeb,“ vysvětluje radní Radka Loučková Kotasová, pověřená řízením rezortu hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování.

Oprávněnými žadateli Programu 2.5 – Podpora regionálních výrobků, výrobců a tradičních řemesel jsou právnické osoby a fyzické osoby podnikající, které zároveň splňují podmínku nositele značky místní produkce Libereckého kraje (Regionální produkt Český ráj, Regionální produkt Jizerské hory, Regionální produkt Lužické hory a Máchův kraj, Krkonoše – originální produkt pouze na území Libereckého kraje) nebo jsou držiteli ocenění Výrobek roku Libereckého kraje, Regionální potravina Libereckého kraje, Nositel tradice lidových řemesel či Mistr tradiční rukodělné výroby.

Příjem žádostí v elektronické i písemné verzi bude možný od 29. března 2019 do 17. dubna 2019 do 14.00 hodin. Písemné žádosti se zasílají na adresu Krajský úřad Libereckého kraje, Odbor regionálního rozvoje a evropských projektů, U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec. Maximální výše dotace činí 70.000 korun. Celkem je k rozdělení pro tento rok určeno 1.798.000 korun.

Mezi způsobilé výdaje patří třeba správa internetových stránek a e-shopu, výdaje na nákup, opravu a údržbu nástrojů i vybavení, proplacení nezbytných atestů a zkoušek atp. Minulý rok Liberecký kraj z Programu podpořil celkem 32 žádostí o dotaci v souhrnné výši 1.718.118,70 korun.

S případnými dotazy se můžete obracet na Ing. Evu Benešovou (tel. 485 226 678, e-mail: eva.benesova@kraj-lbc.cz) nebo Ing. Jitku Suchánkovou (tel. 485 226 581, e-mail: jitka.suchankova@kraj-lbc.cz). Veškeré informace k vyhlášenému programu naleznete na dotačním webu Libereckého kraje https://dotace.kraj-lbc.cz/2-5-Podpora-regionalnich-vyrobku-vyrobcu-a-tradicnich-remesel-r673160.htm

Mgr. Andrea Fulková
andrea.fulkova@kraj-lbc.cz