Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Hrádek nad Nisou - 20. prosince 2013

Termín: 20. prosince 2013

Program:

08:00 – 08:25 Mirka Sport
08:25 – 08:35 Prohlídka výstavby vodovodu a kanalizace v ul. Souběžná
08:40 – 09:05 Radnice, snídaně u starosty města
09:15 – 09:30 Prohlídka zateplení MŠ Václavice
09:40 – 10:30 Drylock Technologies
10:35 – 11:15 KSM Castings
11:20 – 12:00 Tristone
12:05 – 12:45 Eftec Czech republic
12:50 – 14:20 Oběd se starosty okolních obcí
14:30 – 15:15 Setkání s důchodci – Dům důchodců, Hrádek nad Nisou
15:30 – 16:30 Setkání se zastupiteli v Multifunkčním centrum Brány Trojzemí
16:30 – 18:00 Setkání s občany v Multifunkčním centrum Brány Trojzemí
19:00 – 20:00 Křest nového hasičského auta a skladu IZS

 

Hejtman LK Martin Půta pokračoval v pátek 20. prosince v  pravidelném setkávání se zastupiteli obcí a měst a občany Libereckého kraje, tentokrát se po roce vrátil do města svého dlouholetého starostování - Hrádku nad Nisou.

Na jubilejním 10. letošním putování hejtmana  -  po pěti místních firmách, MŠ Václavice, Klubu důchodců a setkání se zastupitelstvem a občany Hrádku n. N., jej doprovázeli starosta města Josef Horinka a místostarosta Pavel Farský. Společně se pak ještě večer zúčastnili předání skladu IZS a nového vozu pro jednotku SDH Dolní Sedlo v hrádecké hasičské zbrojnici.

Dvanáctihodinový maratón zahájil hejtman již v 8 hodin ráno, když navštívil firmu Mirka Sport Petra a Mirky Holečkových – výrobce sportovního oblečení pro volný čas.

Následovala prohlídka dokončené výstavby vodovodu a kanalizace v Souběžné ulici.

Příjemné bylo setkání s dětmi a  ředitelkou Mateřské školy ve Václavicích Martinou Broschinskou, která hostům představila nově zateplenou budovu školky.

 

Poté následovala návštěva firmy Drylock Technologies, výrobce jednorázových hygienických potřeb, včetně dětských plínek, kde návštěvníky provázel jednatel firmy Jan Van Geet.

 

V KSM Castings, která se zabývá výrobou hliníkových odlitků pro automobilový průmysl, delegaci o úspěších společnosti informoval jednatel firmy Pavel Gorčica.

Společnost Tristone, která vyrábí pryžové hadice pro automobilový průmysl, zastupoval při jednání jednatel Jan Bouda.

Výrobou prvků pro automobilový průmysl se zabývá i firma Eftec Czech republic, která se zaměřuje na výrobu těsnících a ochranných automobilových tmelů na bázi PVC plastisolů. Náplň činnosti hejtmanovi a dalším hostům představil jednatel firmy Jiří Paseka.

 

Po pracovním obědě se starosty okolních obcí Chotyně, Bílý Kostel a Chrastava diskutoval hejtman spolu s hrádeckým starostou a místostarostou a ředitelkou klubu Šárkou Jeníčkovou se čtyřicítkou seniorů v hrádeckém  Klubu důchodců. V přátelském duchu kladli přítomní otázky „na tělo“ nejen hejtmanovi, ale i jeho kolegům. Veselo bylo také kolem kritiky propagačních předmětů ministerstva životního prostředí – bobra a kormorána. Svého bývalého a současného starostu a také místostarostu ocenili senioři hlasitým potleskem.

 

V Bráně Trojzemí se Martin Půta nejprve setkal se zastupiteli města a poté následovala téměř dvouhodinová beseda s občany. Ty nejvíce zajímala možná harmonizace středního školství v Libereckém kraji, osud chátrající budovy místního vlakového nádraží a také financování domovů důchodců či dopravní obslužnosti. Podle starosty má město zájem na dobrém stavu budovy jako výkladní skříně města, žel, jednání s ČD a dalšími drážními institucemi jsou velmi složitá.

„Stručně řečeno, každému patří něco, někomu koleje, někomu budova, někomu podchod a někomu vlaky, takže dohoda je zatím v nedohlednu,“poznamenal Josef Horinka.

 

Hejtman se s Bránou Trojzemí rozloučil položením další postavy do vznikajícího hrádeckého betléma, který stojí před hlavním vstupem do kulturního centra uvnitř areálu.

„Předpokládáme, že každoročně se bude tento keramický betlém rozrůstat o další figury, které přinesou jako patroni další osobnosti Hrádku nad Nisou,“vysvětlila zastupitelka Hedvika Zimmermannová.

Na konci dne pokřtil hejtman spolu s primátorem Žitavy Arndem Voigtem nové hasičské auto Iveco Daily pro jednotku SDH Horní Sedlo a sklad IZS i s vysokozdvižným vozíkem - ještěrkou.

 

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky