Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Oblastní galerie Liberec - Lázně

galerie

Velké stěhování skončilo a v pátek 28. února se po dvouleté rekonstrukci otevřou brány budovy bývalých městských lázní, nového sídla Oblastní galerie Liberec.

Kromě nové expozice umění v Čechách, na Moravě a ve Slezsku galerie připravila zcela novou expozici věnovanou sběrateli a mecenáši Heinrichu Liebiegovi, znovu ukáže díla holandských mistrů 16. - 18. století ze svých sbírek, ale připomene rovněž historii lázní a galerie.

Hlavní výstava tematicky míří k původnímu účelu lázní; bude o plavcích a plavání a představí se na ní současní čeští a slovenští umělci. Galerie ale připravila rovněž výstavy staré grafiky z doby císaře Rudolfa II., výstavu o současné architektuře Tyrolska nebo speciálně koncipovanou výstavu Jana Mladovského. A právě výstavy na „míru“, tzv. specific site art, je jednou z novinek výstavního programu galerie.

U příležitosti slavnostního otevření bude během celého úvodního víkendu (28. února – 2. března) platit zvýhodněné vstupné (40 Kč dospělí, ostatní zdarma) a v provozu bude také mimořádná historická tramvaj (jízdní řád). V sobotu 1. března bude ještě navíc pro rodiče s dětmi připravena výtvarná dílna, ve které se naučí vyrábět námořnická trička, přívěsky ke klíčům (lodičky) a další „vodní“ drobnosti.

 

Youtube video

Oblastní Galerie Liberec - Lázně
Otevřeno denně mimo pondělí od 10 do 17 hodin, ve čtvrtek do 19 hodin.
Vstupné: 80 Kč dospělí, 40 Kč studenti / senioři / mládež, 160 Kč rodinné (max. 2 dospělí / 3 děti)
Každý čtvrtek vstup zdarma!

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky