Počasí Dnes 28°C Zítra 26°C
Úvodní stránka > Ceny Euroregionu Nisa byly udělovány už po osmé
Ceny Euroregionu Nisa byly udělovány už po osmé

15. 1. 2016

Nejhodnotnější přeshraniční partnerství, nejlepší studentské práce a tři významné osobnosti ocenila v osmé Ceně Euroregionu Neisse-Nisa-Nysa 2015 devítičlenná mezinárodní porota. Letošního klání, které vyvrcholilo ve středu 13. ledna předáním cen v Evropském centru kultury a vzdělávání v polském Zhořelci, se zúčastnila více jak stovka osobností se zájmem o přeshraniční spolupráci v Euroregionu Nisa. Nechyběl ani hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Města, obce, školy, sportovní kluby a spolky soutěžily ve třech kategoriích: nejlepší přeshraniční komunální spolupráce, nejlepší přeshraniční spolupráce v rozvoji společného prázdninového regionu a nejlepší přeshraniční spolupráce v oblasti kultury, sportu a vzdělávání.

Za českou stranu získalo prvenství partnerství města Frýdlant a města Świeradów Zdrój a to v kategorii nejlepší přeshraniční spolupráce v oblasti rozvoje společného prázdninového regionu. V rámci této spolupráce došlo k podpoře turistického ruchu v obou městech. První místo v kategorii nejlepší přeshraniční komunální spolupráce získalo vzájemné partnerství obcí Jezów Sudecki, Vierkirchen a Paseky nad Jizerou. Další české úspěchy v umístění na druhých a třetích místech zaznamenaly město Hrádek nad Nisou, obec Nový Oldřichov, Klub českých turistů z Nového Města pod Smrkem a také Technická univerzita v Liberci.

Cenu pro osobnost s významným přínosem pro přeshraniční spolupráci získala paní Stanislava Riegerová z Českého statistického úřadu v Liberci. Za polskou stranu si ocenění odnesl současný primátor města Jelení Hora pan Marcin Zawila a za německou stranu bývalý landrát a předseda německé části Euroregionu Nisa pan Hartmut Biele.

Daníčková Blanka
blanka.danickova@kraj-lbc.cz

Aktuálně z Facebooku
Aktuálně z Twitteru
Youtube Více videí
Soundcloud Více zvuků
Nejbližší akce Více akcí
Chystáte se letošní sezonu navštívit některou z rozhleden Libereckého kraje?
Ne - 224 (43%)
Ano - 300 (57%)