Do soutěže Vesnice roku 2014 se přihlásilo 19 obcí Libereckého kraje

14. 05. 2014

Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku 2013 se přihlásilo celkem 306 obcí ze třinácti krajů České republiky, v Libereckém kraji bude soutěžit 19 obcí.

Všechny účastníky v průběhu měsíce června navštíví krajská hodnotitelská komise, která již 12. května schválila harmonogram návštěv soutěžících obcí.

„Všechny přihlášené obce budou hodnoceny dle kritérií, jako jsou například koncepční dokumenty, společenský život, aktivity občanů, podnikání, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, inženýrské sítě a úspory energií, péče o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o krajinu, připravované záměry a informační technologie,“ popsala průběh hodnocení krajská radní pro evropské projekty a rozvoj venkova Ivana Hujerová.

Vítězná obec kraje postupuje do celostátního finále, které se uskuteční od 31. srpna do 6. září. Vítěze a nositele titulu Vesnice roku 2014 oznámí ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová 20. září 2014 v Luhačovicích v rámci Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů "Písní a tancem".

Vítězem krajského kola soutěže Vesnice roku 2013 v LK se stala Nová Ves n. N. Komise tehdy ocenila zejména komplexní přístup k celkovému rozvoji obce v oblasti vzdělávání, mládeže, spolkového života a životního prostředí.  Přihlášky letos posílaly obce do 30. dubna 2014.

Více informací naleznete na webových stránkách soutěže www.vesniceroku.cz.

Přihlášené obce LK

Kravaře