Počasí Dnes °C
Úvodní stránka > Liberecký kraj kupuje pozemky na letišti v Růžodole. Chce na nich postavit zázemí pro záchrannou službu

29. 6. 2017

Rada Libereckého kraje se po dlouhých jednáních se Statutárním městem Liberec dohodla na odkupu pozemků na libereckém letišti, a to za částku ve výši necelých 4 milionů korun. Na předmětných pozemcích budou vystavěny garáže pro Zdravotnickou záchrannou službu Libereckého kraje.

„Liberecký kraj dlouhodobě usiloval o to, aby záchranka měla na letišti svoje zázemí,“ říká Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana pro zdravotnictví. „V situaci, kdy je člověk ohrožen na životě je každá vteřina drahá a stabilní přítomnost sanitky na růžodolském letišti proto má smysl,“ vysvětluje náměstek Sobotka.

„V rámci majetkoprávních jednání musel kraj vyřešit problematiku výmazu věcného břemene, které by zatěžovalo předmět prodeje a bránilo by k vybudování nového zázemí pro rychlou zdravotnickou pomoc,“ objasňuje překonané úskalí Jitka Volfová, statutární náměstkyně pro ekonomiku, správu majetku a informatiku.

„I přesto, že se jedná o veřejně prospěšný projekt, trvalo Statutární město Liberec na prodeji pozemků za tržní cenu,“ doplňuje Přemysl Sobotka. „Nicméně žádná cena za lidský život není vysoká, a proto Liberecký kraj za možnost vytvoření lepších podmínek pro zdravotníky záchranné služby městu zaplatil 3.754.052 korun,“ dodává náměstek.

Liberecký kraj usiloval o koupi zmiňovaných pozemků z důvodu uceleného vlastnictví v dané lokalitě a z důvodu přípravných investičních aktivit spočívajících ve vybudování nového zázemí pro rychlou záchrannou pomoc. Záměr odkupu pozemků včera odsouhlasilo i krajské zastupitelstvo. Po převedení ploch do vlastnictví kraje a po následné výstavbě prostor zázemí opustí Zdravotnická záchranná služba LK prvorepublikovou vilu v liberecké Klostermannově ulici.

Mgr. Fulková Andrea
andrea.fulkova@kraj-lbc.cz

Aktuálně z Facebooku
Aktuálně z Twitteru
Youtube Více videí
Soundcloud Více zvuků
Nejbližší akce Více akcí
Kde budete trávit letošní letní prázdniny?
Jiná možnost. - 340 (21%)
Zůstaneme doma, nikam se nechystáme. - 328 (21%)
Budeme poznávat Českou republiku. - 295 (19%)
Chceme si užít aktivní dovolenou v cizině. - 305 (19%)