Počasí Dnes °C
Úvodní stránka > Na rozvoj cyklodopravy letos půjde 12 milionů korun, kraj již vyhlásil programy
Na rozvoj cyklodopravy letos půjde 12 milionů korun, kraj již vyhlásil programy

9. 3. 2017

Dvanáct milionů korun dá letos Liberecký kraj do cyklodopravy, je to o sedm milionů více než v předchozím roce. Na rozvoj cyklistické dopravy má připraveno pět milionů korun v dotačním programu, přičemž tyto peníze jsou určeny na spolufinancování výstavby a opravy komunikací pro cyklodopravu strategických směrů. Dvěma miliony kraj formou dotace podpoří projektové přípravy cyklistických tras. Příjem žádostí o dotaci z těchto dvou programů bude probíhat v termínu od 1. dubna do 25. dubna 2017. Dalších pět milionů korun je vyčleněno na projektovou přípravu páteřních cyklotras, která bude objednávána přímo z Libereckého kraje.

„Cyklodoprava je jednou z priorit současné krajské koalice, což se promítlo ve výrazném navýšení prostředků. V roce 2016 jsme měli na cyklodopravu pět milionů korun, letos jich je připravených dvanáct,“ říká Marek Pieter, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.

O dotaci mohou požádat obce, dobrovolné svazky obcí, zájmová sdružení právnických osob nebo mikroregiony, jakožto vlastníci či správci pozemních komunikací pro cyklodopravu. Poskytnuté finanční prostředky lze využít i jako spoluúčast v rámci jiného národního či evropského dotačního programu. Projekty musí být realizovány v období od 1. 1. 2017 do 30. 12. 2018.

„Podíl dotace od Libereckého kraje je maximálně 70 % z celkových nákladů. V případě projektů na rozvoj cyklistické dopravy je minimální možná výše dotace 400.000 Kč a maximální výše 2.000.000 Kč. Můžeme tak podpořit i větší projekty, které pomohou dalšímu rozvoji cyklodopravy v Libereckém kraji a zvýší její bezpečnost,“ informuje náměstek Marek Pieter. V případě přípravy projektových dokumentací je minimální výše dotace 100.000 Kč a maximální 1.000.000 Kč.

Zájemci o podporu rozvoje cyklodopravy v Libereckém kraji se mohou podrobné informace dozvědět na novém webovém dotačním portále http://dotace.kraj-lbc.cz/doprava v sekci doprava, kontaktní osobou je Ing. Iveta Moravcová, iveta.moravcova@kraj-lbc.cz, 485 226 589.

Foto: MML

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz

Aktuálně z Facebooku
Aktuálně z Twitteru
Youtube Více videí
Soundcloud Více zvuků
Nejbližší akce Více akcí
Kde budete trávit letošní letní prázdniny?
Jiná možnost. - 234 (20%)
Zůstaneme doma, nikam se nechystáme. - 241 (21%)
Budeme poznávat Českou republiku. - 213 (18%)
Chceme si užít aktivní dovolenou v cizině. - 227 (19%)