Služební ovčáci a labradoři jsou šampiony mistrovství psovodů ve vyhledávání drog a tabáku

• 15. 05. 2014 15:07
  • Životní prostředí

Soutěž psovodů z ozbrojených složek, 16. Mistrovství psovodů služebních psů Celní správy ČR, zná své vítěze.

Před frýdlantskou radnicí byly rozdány ceny ve dvou kategoriích jednotlivců, kteří soutěžili ve vyhledávání tabáku a drog a dále v kategorii družstev a také jedna neoficiální, Miss pes, kterou získala fenka labradora Gábi ústeckého celního psovoda Jaromíra Pöpprle.

Ocenit perfektní umění psů a jejich pánů přijel za soutěžícími i Liberecký kraj náměstek hejtmana Josef Jadrný. Ten zastoupil nepřítomného hejtmana Martina Půtu, který převzal záštitu nad šampionátem. Medaile předávali také starosta Heřmanic Vladimír Stříbrný a místostarosta Frýdlantu Jaroslav Vančura.

Mistrovství se konalo v řadě armádních, civilních a firemních objektů libereckého, frýdlantského a hrádeckého regionu. Jako pozorovatelé se celé akce též zúčastnili zástupci celních správ Německa, Izraele, Moldávie a Rumunska. Slavnostní zakončení se uskutečnilo na náměstí T. G. Masaryka ve Frýdlantě.

Výsledky:

Kategorie jednotlivců – drogy

1. Ilona Fábryová, Vojenská policie – labrador Ilorga

2. Josef Šesták, Vězeňská služba ČR – belgický ovčák malinois Cyclon

3. Radek Severin, Policie ČR – německý ovčák Oberon

Kategorie jednotlivců – tabák

1. Ivo Tománek, CÚ pro Jihomoravský kraj – belgický ovčák malinois Dixi

2. Zdeněk Stránský, CÚ pro Pardubický kraj – německý ovčák Arva

3. Petr Pakosta, CÚ pro Ústecký kraj – německý ovčák Max

Kategorie družstev drogy a tabák

1. Ilona Fábryová, Vojenská policie – labrador Ilorga
    Antonín Mühlfait, Vojenská policie – německý ovčák Tery