Hlavou, srdcem a rukama tvoří regionální výrobci v Libereckém kraji

17. 05. 2022

Seznamte se s regionálními řemeslníky, kteří tvoří hlavou, srdcem a rukama. Stejný název nese i nový podcast projektu Liberecký kraj sobě. V něm uslyšíte především zajímavé rozhovory s místními řemeslníky, producenty, designéry a podnikateli. Podcast je dostupný kdykoli ve vašich oblíbených podcastových aplikacích. S řemeslínky se pak po celé léto můžete setkávat i na vybraných akcích, kde se projekt Liberecký kraj sobě bude prezentovat.

Regionální výrobci výrazným způsobem obohacují nejen nabídku zajímavých produktů a služeb, ale i komunitní, společenský a kulturní život v kraji. „Mám velkou radost, že databáze regionálních řemeslníků na webu lksobe.cz čítá již téměř tři sta zápisů,“ uvádí Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje, do jehož gesce projekt patří. „Pokrývají tak opravdu širokou škálu produktů od bio zeleniny a masa, přes tradiční řemeslné výrobky až po inovativní výrobky spojené s moderními technologiemi,“ dodává radní Ulvr.

Upozornit veřejnost na zajímavé výrobce, jejich příběhy a zkušenosti s řemeslem ale i rozjezdem podnikání, chce nově spuštěný podcast Hlavou, srdcem a rukama. Zájemci ho najdou na podcastových platformách jako Spotify či Apple Podcast i na blogu webu lksobe.cz.

Aby vám neunikly vybrané trhy a festivaly, kde se budou regionální řemeslníci a výrobci zapojení do projektu Liberecký kraj sobě prezentovat, doporučujeme přihlásit se k odběru newsletteru.

Vybrané letní akce s lksobe.cz:

• Neděle 22. května - Tatrhy na louce v Liberci a krajský EKO den.
  • Sobota a neděle 28. a 29. května - Staročeské řemeslné trhy v Turnově
  • Pátek a sobota 3. a 4. června - FreshFest Liberec (park Budyšínská)
  • Sobota 3. září - Krajské Dožínky ve Frýdlantě

Čeká nás nabitá sezóna a věřím, že tyto akce konečně po dvou letech podpoří místní podnikatele a vedle marketingových aktivit v on-line světě doplní naši podporu a osvětu, o kterou se v rámci projektu Liberecký kraj sobě snažíme. Zkrátka nakupujte lokálně, má to smysl,“ uzavírá radní Jiří Ulvr.

Chcete nakupovat udržitelně, vařit ze surovin od regionálních pěstitelů a chovatelů nebo nosit oblečení ušité s láskou, a navíc nedaleko od vás? Pokud jste odpověděli alespoň jednou ano, pokud chcete podporovat regionální výrobce, pak sledujte platformu Liberecký kraj sobě!

Zdroj: Tisková zpráva projektu Liberecký kraj sobě

Mgr. Eva Říhová
odborný zaměstnanec pro externí komunikaci
eva.rihova@kraj-lbc.cz