Konference Technologie do škol 2023 je za dveřmi

28. 03. 2023

Opět po roce se uskuteční konference s doprovodnou výstavou Technologie do škol 2023. Již pátý ročník se bude konat ve středu 26. dubna 2023 na Střední průmyslové škole strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné škole, Masarykova 3, v Liberci. Od 9 do 15 hodin se uskuteční program v aule a přilehlých prostorách. Akce je určena ředitelům všech stupňů škol, pedagogickým i nepedagogickým pracovníkům se zájmem o informatiku i odborně zaměřené veřejnosti.

Firmy, instituce a lektoři seznámí účastníky s novinkami v oblasti informačních technologií a jejich využití ve školách a vzdělávání. Kromě přednášek si účastníci vyzkouší práci s technologiemi i v rámci praktických workshopů. Zároveň bude dostatečný prostor pro setkávání a individuální diskuse v rámci doprovodné výstavy.

„Věříme, že po předchozích velmi úspěšných ročnících si konference i letos najde své spokojené návštěvníky,“ uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost. „Probírat se bude například hojně diskutované téma umělé inteligence ve vzdělávání, možnosti virtuální reality, robotiky nebo kybernetická bezpečnost. Spektrum témat a přítomných firem bude široké, a tak si každý účastník jistě přijde na své.“ Celý program včetně obsahu jednotlivých příspěvků je k dispozici zde.

Účast na akci je pro přihlášené zdarma, přihlašování je možné do 20. dubna 2023 prostřednictvím přihlašovacího formuláře. V případě dotazů mohou zájemci kontaktovat Martinu Vojtěchovou (e-mail: martina.vojtechova@kraj-lbc.cz, tel: 485 226 402).

Konference Technologie do škol se koná v rámci projektu Strategické plánování rozvoje vzdělávací soustavy Libereckého kraje II (CZ.02.3.68/0.0/0.0/20_082/0019560).

KAP LK logo

Mgr. Filip Trdla
tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu
filip.trdla@kraj-lbc.cz