Liberecký kraj si připomíná záslužnou činnost pedagogů. Při příležitosti Dne učitelů ocenil 22 osobností

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

• 05. 04. 2024 12:33
  • Školství

Již podvacáté Liberecký kraj uspořádal slavnostní setkání spojené s oceněním vybraných pedagogických pracovníků ze škol a školských zařízení v regionu. Akce pod záštitou náměstka hejtmana Jiřího Čeřovského se konala 4. dubna v multimediálním sále Krajského úřadu Libereckého kraje.

„Role pedagoga je v dnešní době velmi významná. Pro žáky je učitel jistým vzorem, musí umět předat vědomosti, zároveň dobře motivovat ke vzdělávání a pomoc se zorientovat v dnešní nelehké době. Jsem rád, že můžeme prostřednictvím slavnostního předání ocenění poděkovat nejlepším pedagogům našeho kraje. Již samotná nominace na ocenění ukazuje, že práci těchto pedagogů oceňuje i jejich okolí,“ uvedl Jiří Čeřovský, náměstek pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Letos se sešlo celkem 45 nominací z nichž bylo vyznamenáno 22 pedagogických pracovníků. Ocenění je možné udělit ve třech kategoriích: I. Významný přínos pro rozvoj školství v Libereckém kraji, II. Ocenění za dlouhodobou pedagogickou činnost a III. Zásluhy o rozvoj školství v Libereckém kraji. Ve všech kategoriích mohli být navrhovateli ředitelé škol, pedagogické kolektivy, školské rady, profesní sdružení a školské asociace, Česká školní inspekce a představitelé samosprávy kraje a obcí jako zřizovatelů škol.

„Výběr oceněných z došlých návrhů provedli členové Výboru pro výchovu, vzdělávání, zaměstnanost Zastupitelstva Libereckého kraje,“ dodal Čeřovský.

Na slavnostním oceňování vystoupili žáci a učitelé Základní umělecké školy v Jablonci nad Nisou. O květiny pro vyznamenané se postarala Střední odborná škola v Jablonecké ulici v Liberci. Občerstvení zajistila Střední škola řemesel a služeb v Jablonci nad Nisou. Ceny darovala Střední uměleckoprůmyslová škola a Vyšší odborná škola, Jablonec nad Nisou. „Trofej pro oceněné učitele je pohledová ze dvou stran. Jedna strana nese ve vlnkovaných lamelách tradiční tvar srdce a druhá strana v rovných lamelách stylizovaný mozek,“ dodal Čeřovský.

Ocenění pedagogové:

I. kategorie „Významný přínos pro rozvoj školství v Libereckém kraji“

bez nominace

II. kategorie „Ocenění za dlouhodobou pedagogickou činnost“

Mgr. Stanislava Bradnová, učitelka Gymnázium Ivana Olbrachta, Semily

Mgr. Helena Damašková, ředitelka Základní škola Ohrazenice

Eva Flídrová, učitelka Mateřská škola Delfínek, Liberec

Mgr. Petr Froněk, ředitel Střední průmyslová škola technická, Jablonec nad Nisou

Mgr. Alena Hejnová, učitelka Základní škola Broumovská, Liberec

Jiřina Janoušková, učitelka Mateřská škola Jeřmanická, Liberec

Jiřina Jeništová, učitelka Základní umělecká škola, Česká Lípa

Mgr. Jarmila Kesnerová, učitelka Základní škola speciální, Frýdlant