Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Tradiční lidová kultura

Masopust Dlaskův statek  Semilský Pecen

Vláda České republiky přijala dne 13. ledna 2016 usnesení o Koncepci účinnější péče o tradiční lidovou kulturu v České republice na léta 2016 - 2020. Hlavním garantem naplňování Koncepce je Ministerstvo kultury ČR za spolupráce krajské a nižší samosprávy.

Jedním ze zásadních opatření je pověření odborných institucí – jedné na národní úrovni a po jedné v každém kraji, které budou plnit funkce informačních, školících a metodologických pracovišť pro dokumentaci tradiční lidové kultury a péči o ni. Pro Liberecký kraj bylo funkcí odborného regionálního pracoviště pověřeno, na základě dlouhodobých aktivit a usnesením rady kraje, Muzeum Českého ráje v Turnově.
více na  lidová kultura

Dlaskům Statek Velikonoce Festival Karolíny Světlé

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky