Konference Neziskovky 2025 se kvapem blíží!
Unie zaměstnavatelských svazů ČR a Asociace veřejně prospěšných organizací (AVPO ČR) připravují jednodenní setkání, které bude plné inspirujících dialogů a case studies. Těšit se můžete na odborné přednášky o efektivní komunikaci, marketingu, fundraisingu a spolupráci s firemními partnery. Konference se uskuteční 29. května 2024 v Emauzském opatství v Praze. Více informací naleznete na webových stránkách AVPO ČR. Buďte součástí této nezapomenutelné události. Registrace již otevřena.

Inovativní Laboratoř veřejného prostoru
Využijte možnost zapojit se do inovativní Laboratoře veřejného prostoru, která se koná v Galerii Jaroslava Fragnera ve spolupráci s Národní sítí Zdravých Měst od 4. 4. do 9. 6. 2024. Tato jedinečná událost propojuje architektonické, obecní a neziskové prvky a soustředí se na Temporary use, tedy využití opuštěných urbanistických prostor pro komunitní aktivity a kulturní události. Účastníci nejsou pasivními posluchači, ale aktivně se zapojují do procesu, který posiluje sociální, ekonomickou a estetickou hodnotu veřejných prostor

Nadace Via otevírá druhý ročník komunitní akademie s důrazem na vzdělávání a praktické dovednosti pro rozvoj místních komunit. Účastníci budou podporováni v úsilí měnit svá sousedství k lepšímu a získají nové znalosti, kontakty a zkušenosti. Kromě vzdělávacích seminářů a workshopů je také k dispozici peer-to-peer podpora a možnost žádat o finanční grant na aktivity až do výše 100 000 Kč. Výsledkem úsilí účastníků bude také vypracování plánu rozvoje jejich komunity či iniciativy.

Jak na spolupráci s manuálními dobrovolníky? Tamjdem vydal příručku pro neziskové organizace.Prozkoumejte novou příručku od Tamjdem na téma spolupráce s dobrovolníky, která je nyní dostupná na webu SvetNeziskovek.cz. Nabízí užitečné strategie a tipy, jak efektivněji zapojit dobrovolníky do vašich programů a posílit výsledky vaší organizace.