Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Místní akční skupiny

MAS, metoda LEADER a další informace

Seznam podstránek

Zpět

Co jsou místní akční skupiny?

"Jsme společenstvím venkovských obyvatel, neziskových organizací, soukromé podnikatelské sféry a veřejné správy (obcí, svazků obcí a institucí), nezávislým na politickém rozhodování. Pomáháme vašim nápadům od vzniku, přes jejich financování až po realizaci. Podporujeme rozvoj podnikání, pečujeme o krajinu, rozvíjíme vzdělávání a sociální programy. Jsme tu pro všechny, kteří na venkově žijí a pracují."

(mise Národní sítě MAS ČR)

Místní akční skupina (MAS) je nestátní nezisková organizace, jejímž cílem je udržitelný rozvoj venkova. V Libereckém kraji působí na území téměř všech obcí a měst do 25 tisíc obyvatel 9 MAS, některé přesahují území Libereckého kraje a zasahují do sousedních krajů Královéhradeckého, Ústeckého a Středočeského. MAS vznikly a fungují na základě principů metody Leader – stejně jako téměř 200 MAS v České republice a tisíce MAS v Evropské unii.

Místní MAS působí ve venkovských oblastech Libereckého kraje od roku 2004. Sdružují obce, školy a další veřejné instituce, podnikatele a zemědělce, neziskové organizace a jednotlivce. Spolu s nimi připravují a naplňují pro svá území rozvojové strategie a k dosažení jejich cílů získávají dotační prostředky. V období 2014-2021 přinesly MAS do Libereckého kraje více než miliardu Kč z evropských a národních zdrojů. Jak byly tyto prostředky využity, shrnuje přehledně publikace s názvem Místní akční skupiny a rozvoj venkova v Libereckém kraji 2014-2021.

MAS_a_rozvoj_venkova_v_LK_2014_2021MAS a rozvoj venkova v LK 2014-2021 (.pdf, 2 MB, 21. 2. 2024)

Aktuální informace, mapu území, na němž MAS působí a seznam členů najdete na webu jednotlivých MAS:

Místní akční skupina Odkaz na webové stránky
LAG Podralsko https://www.lagpodralsko.com/
MAS Achát https://mas-achat.cz/
MAS Brána do Českého ráje https://masbcr.cz/
MAS Český sever https://www.masceskysever.cz/
MAS Frýdlantsko https://www.masif.cz/
MAS Podještědí https://www.podjestedi.cz/
MAS "Přiďte pobejt!" https://www.maspridtepobejt.cz/
MAS Rozvoj Tanvaldska https://www.masrt.cz/
Obecně prospěšná společnost pro Český ráj https://craj-ops.cz/

MAS mapa

 

 Statistická data z území MAS k dispozici ZDE

Další informace:

Národní síť MAS ČR - ZDE

Informace o aktivitách MAS - ZDE

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky