Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Období 2007-2013

Vymezení hospodářsky slabých a podprůměrných oblastí 2007-2013 vyšlo z prací na aktualizaci Programu rozvoje Libereckého kraje na období 2007-2013. Toto vymezení bylo schváleno Zastupitelstvem Libereckého kraje dne 26. 6. 2007.

Ve výsledném vymezení bylo území Libereckého kraje rozděleno do tří skupin:

  1. hospodářsky podprůměrné oblasti – tj. území, jehož výsledná bodová hodnota sledovaných ukazatelů je nižší než průměr za Liberecký kraj (10 000 bodů),
  2. hospodářsky slabé oblasti – tj. území, jehož výsledná bodová hodnota je nižší než stanovená bodová hranice (9 200 bodů), která tvoří přirozený zlom v rámci výsledného bodového hodnocení a byla zároveň zvolena tak, aby došlo k vytvoření pokud možno co nejkompaktnějších územních celků; patří sem oblasti Frýdlantsko, Semilsko, Jižní Jilemnicko, Podještědí, Cvikovsko, Mimoňsko a Jihozápadní Českolipsko,
  3. ostatní oblasti – všechny oblasti, jejichž výsledná bodová hodnota je vyšší než průměr za Liberecký kraj.

 

HSO 2007-2013

 

Metodika 2007-2013Metodika vymezení

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky