Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Metodiky podle oblastí

Doporučení pro obce a města
Doporučení pro obce a města pro předcházení tvorby a rozšiřování sociálně vyloučených lokalit se zdůrazněním zajištění potřeb bydlení. Toto doporučení vzniklo za vzájemné spolupráce veřejného ochránce lidských práv s dotčenými ústředními orgány státní správy.

Identifikace sociálně vyloučených lokalit

Kuchařka - nástroje pro obce v boji proti sociálnímu vyloučení

Metodika vytváření strategie sociálního začleňování  

Metodika sociální práce v sociálním bydlení

Manuál pro obce - Ne zvaní hosté: možností, jak se aktivně bránit shromážděním z nenávisti

NightSCOPE - NightSCOPE je online zdroj, který si klade za cíl pomoci místním tvůrcům veřejné politiky a pracovníkům v praxi vyhodnotit a zdokonalit přístupy k zajištění bezpečného a zdravého prostředí nočního života.

Závěrečná zpráva - Kvantitativní sběr dat v oblasti bydlení na úrovni obcí v Libereckém kraji  

Metodiky zpracované Agenturou pro sociální začleňování (MMR ČR)

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky