Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Dluhová problematika

Dluhy I   dluhy II   dluhy III   exekuce   dluhy V

Rostoucí zadluženost a potažmo předluženost domácností je již delší dobu vnímána jako závažný společenský problém v rámci celé EU.  Nejenže přímo ovlivňuje celou řadu dalších oblastí jako například míru nezaměstnanosti, kvalitu bydlení, dostupnost zdravotní péče či vzdělávání, kriminalitu, recidivu, a další, ale současně je v mnoha případech příčinou sociálního vyloučení jednotlivců a rodin, vede k sociálním a zdravotním problémům a ohrožuje základní potřeby dětí.

Daným tématem se mj. zabývá Agentura pro sociální začleňování (MMR ČR)Člověk v tísni o.p.s.Déčko Liberec z.s. a další.

Mapa dluhových poradenhttps://www.jakprezitdluhy.cz/domains/jakprezitdluhy.cz/help-linka-2/mapa-dluhovych-poraden

Mapa exekucíhttp://mapaexekuci.cz/

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky