Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Rodinná politika

rodina I   rodina II   rodina III   rodina VI   rodina V

Rodinná politika představuje souhrn všech opatření a aktivit, jejichž smyslem je podpora rodin. Jedná se tedy o vytváření podmínek, které umožní rodinám při řešení jakéhokoliv problému, danou situaci zvládnout sami. Je důležité rodinnou politiku nezaměňovat se sociální politikou, která je od toho, aby pomáhala rodinám, které svoje problémy již samy nedokážou vyřešit.

Pro rodinnou politiku je charakteristická její průřezovost. Spadají pod ní oblasti jako např. bydlení, školství, zdravotnictví, trh práce či infrastruktura. Na druhou stranu je nutné respektovat autonomii rodin, proto se rodinná politika zaměřuje na podporu rodin ve výkonu svých přirozených funkcí. Ačkoliv se rodinná politika zabývá rodinami ve všech svých vývojových fázích, pilotní strategický dokument (Strategický plán rodinné politiky Libereckého kraje 2019-2023) je zaměřen pouze na rodiny s dětmi. Liberecký kraj si je vědom toho, že do rodinné politiky spadají také senioři, a proto nevylučuje, že bude v budoucnu plán rozšířen i o tuto cílovou skupinu.

Podrobné informace a aktuální dění naleznete na: Rodinná politika Libereckého kraje | Rodinná politika Libereckého kraje (rodinalk.cz)

nebo na facebooku: https://www.facebook.com/rodinalk

Kontaktní osoba: Mgr. Kamila Tůmová, tel. 485 226 449, 725 704 059
e-mail: kamila.tumova@kraj-lbc.cz

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky