Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Vzdělávání

žák I   žák II   žák III   žák IV   

Vzdělání je jedním ze základních nástrojů, kterými lze předcházet sociálnímu vyloučení. Dítě se díky němu socializuje a setkává se s vrstevníky z nejrůznějšího zázemí. Kvalitní vzdělávání otvírá obrovské možnosti různorodé skupině dětí a v důsledku boří ostré hranice mezi různými společenskými skupinami s různým stupněm vzdělání a příjmů.

Daným tématem se mj. zabývá Agentura pro sociální začleňování (MMR ČR).

Liberecký kraj v uplynulém období realizoval projekt "Naplňování krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání Libereckého kraje II", ve kterém byla ustanovena "Platforma pro rovné příležitosti ve vzdělávání".

Pří Regionální stálé konferenci LIbereckého kraje je ustanovena Pracovní skupina vzdělávání.

ŠKOLSKÁ INKLUZIVNÍ KONCEPCE LIBERECKÉHO KRAJE

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky