Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Dočasně je uzavřen hlavní vstup do budovy krajského úřadu. Ke vstupu slouží boční vchod C, kde se nachází i recepce.

Více informací
Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Nejlepší erby vyrobené z odpadových materiálů mají Mimoň, Vratislavice n. N. a Hrádek n. N.

Mgr. Langer Jiří

  • 10. 12. 2010 14:16

Sdílet článek

 

Studenti Gymnázia v Mimoni vyrobili nejzajímavější erb z odpadových materiálů určených k recyklaci. Rozhodla o tom v sídle Libereckého kraje desetičlenná porota vedená náměstkem hejtmana pro školství Radkem Ciklem a radním pro životní prostředí Jaroslavem Podzimkem (oba ČSSD). Druhé místo obsadili děti ze ZŠ Lísteček ve Vratislavicích n. N., a třetí ZŠ Lidická v Hrádku nad Nisou.

Speciální cenu pro nejlepší sběratele tříděného odpadu získali Lucie a Jaroslav Houdovi z Liberce, kteří si pro cenu - velký proutěný koš, přišli i s dcerou Nely.

 „Představilo se 41 z celkových 60, které vznikly v Libereckém kraji a zapojily se tak do pokusu o vytvoření světového rekordu. Děti, žáci a studenti dokázaly neskutečné věci,“ obdivoval vystavené znaky Jaroslav Podzimek, který nad akcí převzal záštitu.

„Musíme jen poděkovat všem učitelkám a učitelům, a samozřejmě dětem, kteří se na výrobě podíleli. Vložili do vzniku erbů hodně času píle a umu,“ dodal Radek Cikl.

Tvůrci zajímavých uměleckých děl v krátkých vystoupeních v krátkých vystoupeních prezentovali informace nejen o tom, jak erby vznikaly, ale také které materiály použili a co, jak a proč jejich znaky a erby obcí a měst představují. 

„Desetičlenná porota komise složená ze zástupců Libereckého kraje a společnosti EKO-KOM hodnotila především znalosti, zejména zda jsou skutečně použity pouze materiály, které jsou recyklovatelné, co vše znají o svém erbu, a také a nápaditost provedení,“ uvedla Ida Svobodová, která má projekt v LK na starosti,“

„Tvůrci prvních tří erbů získali hodnotné ceny. Sladkosti a odznak s nápisem Světový rekord – znaky měst a obcí dostali všichni přítomní,“ dodala.

Úkolem celé akce bylo podle ní informovat širokou veřejnost o nutnosti třídění odpadu a o možnostech jeho dalšího zpracování.

„Školy v Libereckém kraji vytvořily zajímavou galerii znaků měst a obcí. Z nich bylo vybráno 35, které budou reprezentovat Liberecký kraj na Veletrhu Go a Regiontour v Brně, v termínu 13 .- 16. ledna 2011. Poté v únoru a březnu budou instalovány v OD Plaza v Liberci,“ prozradil Jaroslav Podzimek.

Galerie bude díky webové adrese www.znakymestaobci.cz zahrnovat i fotografie znaků, které v Brně vystaveny nebudou. Na této adrese naleznete fotografie již vyrobených znaků a mnoho dalších podrobností.

P.S.: Po vzájemné dohodě se děti z MŠ Lísteček rozhodly věnovat vyrobený znak z tříděného odpadového materiálu svému zřizovateli – Městskému obvodu ve Vratislavicích nad Nisou.

 

Školy Libereckého kraje pomohly vytvořit světový rekord

V průběhu roku 2010 se uskutečnil pokus o vytvoření světového rekordu v počtu znaků obcí a městvyrobených výhradně z odpadových materiálů, určených k recyklaci. Vyhlášení nejlepších škol se uskuteční v sídle Libereckého kraje, U Jezu, 10. prosince od 9 hodin.

Agentura Dobrý den Pelhřimov s.r.o. a společnost EKO-KOM ve spolupráci s Libereckým krajem, uspořádaly akci, kdy vznikla největší galerie znaků měst a obcí České republiky, při jejichž výrobě byly použity PET lahve všech typů a barev, víčka PET lahví, igelitové sáčky a tašky, kelímky od jogurtů, polystyrén, nápojové kartóny, papír, sklo a podobně,“ vysvětlil. radní pro životní prostředí a zemědělství Jaroslav Podzimek.

A podle něj je již jasné, že rekord padl. V celé republice bylo vytvořeno 987 znaků měst a obcí. Galerie bude díky webové adrese www.znakymestaobci.cz zahrnovat i fotografie znaků, které v Brně vystaveny nebudou. Na této adrese naleznete fotografie již vyrobených znaků a mnoho dalších podrobností.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky