Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Novoborský Crystalex CZ, s.r.o. letos slaví 5 let od znovuspuštění výroby

16. 01. 2015

Crystalex CZ, s.r.o. v Novém Boru letos oslaví 5 let od znovuspuštění výroby. Slavnostní setkání, kterého se zúčastní mimo jiné hejtman LK Martin Půta, a starosta města Jaromír Dvořák, se koná v pondělí 19. Ledna od 16 hodin v sídle firmy.

Citace z nově vydané  brožury k 5. výročí:

Crystalex CZ, s.r.o. v Novém Boru letos oslaví 5 let od znovuspuštění výroby.

Během těchto pěti let jsme ušli dlouhou cestu pokroku, technologického rozvoje a neustálého tržního vývoje. Za tuto krátkou dobu jsme si vydobyli stabilní pozici na trhu, kterou se snažíme nadále vylepšovat.

Novodobé dějiny společnosti Crystalex CZ se začaly psát v druhé polovině roku 2009, kdy továrnu koupili noví majitelé a začali budovat prosperující společnost. V lednu roku 2010 přišlo spuštění první vany a do Nového Boru se tak opět vrátil sklářský život. Téhož roku v červnu pak následovalo spuštění vany druhé a výroba se již odehrávala na 4 automatických linkách.

Následující rok 2011 byl rokem zrození dnes velmi úspěšných souborů Viola a Sandra – zástupců jednoduchých štýlků – a dále sérií Victoria a Gloria, které patří mezi řady se štýlkem tvarovaným. Tyto soubory se již staly neodmyslitelnou součástí výrobního portfolia společnosti.

Rok 2012 navázal na úspěšný start a pokračoval dále v inovacích jak na poli souborů, tak i dekorací, které tvoří velmi důležitou část nabídky. Crystalex jako jeden z mála výrobců nabízí doslova nepřeberné množství dekoračních technik. Zmiňme například pantograph, kterým se dekoruje v závodě Karolinka, diaryt, malování, stříkání, sítotisk, obtisky či pískování. V tomto směru je naše společnost unikátem. Rok 2012 se také stal startovacím bodem pro nové soubory Giselle, Cindy, Elisabeth či například komplexní řadu BAR.

Ve stejném roce byla také zrekonstruována podniková prodejna. Plocha v porovnání s předchozí prodejnou se téměř zdvojnásobila a pyšní se tak největší nabídkou užitkového skla v kraji. Interiér prodejny byl také nominován na cenu Czech design 2013.

Rok 2013 se stal pro Crystalex CZ naprosto zásadním. Začátkem roku začaly práce na stavbě nové tavící vany, která spolu se třemi novými linkami přinesla nárůst kapacit o 50 %! Spolu s novou vanou se také do továrny vrátila výroba tzv. velkých kusů – váz, dekanterů či lahví. Z nových zástupců automatických souborů jmenujme unikátní kalíšek Turbulence, který přidává k vyváženým

tvarům také funkčnost v podobě rychlejší dekantace vína. Kromě Turbulence

byl rok 2013 startem také pro série Jive, Lilly či speciální pivní program BAR BEER. V tomto roce byl také spuštěn program HoReCa, který má za úkol pokrýt požadavky profesionálního trhu – hotelů, restaurací či barů.

V roce 2014 bylo v plném proudu realizování investic do výroby, kdy probíhala výstavba nové vany spolu s modernizací výrobních linek. V loňském roce přišel Crystalex také se zcela novou exkluzivní řadou Classical collection, kterou reprezentují soubory Grandioso a Amoroso. Dále byla představena např. rozsáhlá kolekce Waterfall, rozšíření kolekce Sandra, atraktivní sety a samozřejmě také řada nových dekorací.

V lednu roku 2015 proběhlo spuštění nové vany a ve výrobě dojde opět k inovacím ke zlepšení stávající kvality. Pro rok 2015 je také připraveno velké rozšíření kalíškového sortimentu v podobě 3 nových sérií – Kate, Rebecca a Grace, kromě toho zcela mimořádná kolekce nových dekorací.

Je zřejmé, že 5 let „nového Crystalexu“ bylo mimořádně úspěšných, obrat

stabilně roste – z 570 milionů v roce 2010 na loňských 960 mil. Kč, v roce 2015 by pak měla být překonána magická hranice 1 miliardy korun. Vyváženo je přes 90 % produkce, a to do více než 60 zemí světa – kromě Evropy je velký vývoz též do Asie, Severní i Jižní Ameriky. Sklo z Crystalexu je exportováno ale také do Austrálie nebo některých afrických států.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 739541588