Prezident navštívil podnikatele roku 2016 a na dvou náměstích se setkal s občany

10. 05. 2017

Do Turnova, Jilemnice a Železného Brodu dnes zavítal prezident Miloš Zeman v rámci své třídenní návštěvy Libereckého kraje. Po cestě krajem jej doprovází hejtman Martin Půta.

Dopolední program probíhal v turnovské společnosti TREVOS, a.s, která dodává zářivky, průmyslové lampy a osvětlovací techniku. V současnosti je jedním z největších výrobců průmyslových svítidel v Evropě. Do zemí EU směřuje 78 % produkce, ale svítidla TREVOSU je možné najít v 65 zemích světa – od Mexika a zemí Střední a Jižní Ameriky přes Izrael a arabský svět až po Nový Zéland. Společnost, její úspěchy, úskalí i překážky v podnikání hlavě státu představil předseda dozorčí rady a spolumajitel Jiří Opočenský, který letos v lednu získal titul EY Podnikatel roku 2016 Libereckého kraje. Poté se prezident, hejtman a vedení společnosti setkali se zaměstnanci.

Následně se prezidentská kolona přemístila na Zámek Svijany, kde prezident poobědval s podnikateli a významnými osobnostmi Libereckého kraje. Oficiální návštěva pokračovala v Jilemnici, kde se Miloš Zeman nejprve setkal s vedením a představiteli města a poté na náměstí s obyvateli. Místní se hlavy státu ptali třeba na to, zda sleduje hokejové mistrovství nebo se zajímali o jeho cesty po krajích.

V Železném Brodu padaly otázky týkající se sklářství a jeho budoucnosti, občané se také zajímali o názor prezidenta na současnou politickou situaci.

O návštěvě svijanského zámku se můžete dočíst zde: https://www.zameksvijany.cz/prezident-zeman-navstivil-zamek-svijany.html.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz