Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Studenti z Liberce míří do evropského finále soutěže talentů

08. 06. 2015

Obrovského úspěchu dosáhla liberecká studentská firma Nous Vous ze Středního odborného učiliště nábytkářského Kateřinky Liberec, která se díky vítězství v národním kole soutěže Skills for the Future probojovala do evropského finále. Národní kolo proběhlo v dubnu v rámci soutěže JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU, což je veletrh podnikatelských talentů.

„Naše děvčata zabodovala s projektem autodoplňků pro ženy, které považují svůj vůz za módní doplněk. Navrhla dámské ráfky limitované řady 5C s názvy Crazy, Cosmic, City, Creative a Crystal. Společně se studentskou firmou, která skončila na druhém místě, budeme jedinými zástupci v evropském kole soutěže a je to pro nás oceněním naší práce a důkazem, že naši talentovaní studenti jsou vedeni správným směrem,“ říká Lenka Ciglanová, pedagožka vítězného týmu, který vznikl ze studentů oboru Aranžérství.

Evropské finále se uskuteční již zítra, 9. června 2015 v pražském hotelu Grandior, pod názvem Hyundai Skills for the Future Award 2015. České týmy budou bojovat s konkurencí z dalších čtrnácti zemí. Cílem celé soutěže je podpora podnikatelské gramotnosti u studentů středních odborných škol a propojení systému vzdělávání s reálným fungováním firem.

Evropské finále se bude konat za účasti špiček automobilového průmyslu. Zúčastní se jej Byung Kwon Sir, prezident Hyundai Motors Česká republika, v porotě zasedne například Vladimír Vošický, generální ředitel Hyundai Motors Česká republika. Své zástupce bude mít na akci také Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy nebo Hospodářská komora.

„Projekt Skills for the Future je vynikající v tom, že studentům poskytuje praktické zkušenosti, ke kterým se během studia většinou nedostanou, a na druhou stranu umožňuje našim zaměstnancům kontakt se školami. Světy vzdělávání a praxe se tak přirozeně propojí, což je obohacující pro obě strany. Osobně se moc těším na to, jaké firmy a podnikatelské nápady evropští studenti do Prahy přivezou a samozřejmě držím palce českým týmům,“ říká Vladimír Vošický.

Akci pořádá nezisková vzdělávací organizace JA Europe ve spolupráci se společností Hyundai.

Kontakt pro bližší informace:
Lenka Ciglanová
Tel.: +420 773 800 358, 724 103 293
Email: CiglanovaLenka@seznam.cz

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624

Další zprávy

Aktuálně z Facebooku

Aktuálně z Twitteru

Youtube

SoundCloud

Nejbližší akce