Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Koukněte se na Liberec a okolí z výšky. Přijďte na vyhlídku! Od pondělí 5. 5. je otevřena vyhlídka na střeše budovy krajského úřadu, a to každý pracovní den od 8:00 hodin. V pondělí a středu do 16:30, v úterý a čtvrtek do 15:30 a v pátek do 14:00.

Dočasně je uzavřen hlavní vstup do budovy krajského úřadu. Ke vstupu slouží boční vchod C, kde se nachází i recepce.

Více informací
Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Tanečníci z celého světa se sjeli na šampionát do Libereckého kraje

Daníčková Blanka

tiskový mluvčí

  • 21. 11. 2016 14:52

Sdílet článek

Taneční festival World Dance Championschip 2016 od zítra hostí Liberecký kraj. Tanečníci z celého světa se v termínu od 22. do 27. listopadu setkají v Liberci, který se už po osmé stává pomyslným parketem pro otevřené taneční mistrovství světa. Záštitu nad šampionátem převzal hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Své taneční umění předvede na šampionátu přes tisíc účastníků. Nejpočetnější je česká výprava, která má výhodu domácího prostředí. Očekává se také početná výprava z Ruska, Polska, Francie, Belgie, Švédska i Itálie a letos poprvé i z Jižní Afriky a Jižní Korey. Mistrovství světa bude lákavé i divácky, neboť si přijdou na své vyznavači mnoha tanečních stylů.

 Závodníci mnoha věkových kategorií se představí v disciplínách street dance (hip hop, house, break dance), pop dance (disco, techno...), belly dance oriental, caribbean dance (salsa, bachata, merengue), latinskoamerické techniky (rumba, cha - cha, jive, samba, paso doble), standardní techniky (waltz, valčík, tango, slowfox, qiuckstep), tradiční tance (polka, mazurka, tango argentino, čardáš...), etnik dance, jazz dance, modern dance, contemporary dance, balet, tap dance, freestyle techniky (cheer dance, pompon dance, repeet dance...) a playback show. Z výčtu soutěžních stylů je tak patrné, že budou k vidění například horkokrevné španělské či latinské tance, exotické orientální tanečnice, klasické páry ve večerních róbách, ale i pouliční styly nebo dívky se střapci známé především ze sportovních stadionů. Jejich výkony bude hodnotit početná mezinárodní porota složená z tanečních mistrů a profesionálních tanečníků.

Soutěžní klání i doprovodný program je divácky velice atraktivní. Krásné kostýmy, skvělá taneční vystoupení, budoucí mistři světa i speciální hosté, to vše můžete vidět a zažít v libereckém Centru Babylon. V tomto roce vás bude jistě zajímat zcela nová disciplína playback show, která se volně inspiruje pořadem „Tvoje tvář má známý hlas“ a která je postavena nejen na kostýmech, play back – mimiky tváře a vyslovování textu, ale především na tanci slavného interpreta.

Hlavním pořadatelem tanečního mistrovství světa World Dance Championship 2016 je Taneční a pohybová škola ILMA z Turnova. Více informací na www.latinofestival.cz

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky