V Prysku slavnostně vyhlásí výsledky soutěže Vesnice roku Libereckého kraje 2016

Bc. Dědková Markéta

tisková mluvčí kraje a krajského úřadu

• 05. 08. 2016 13:22

Vítězem krajského kola soutěže Vesnice roku 2016 v Libereckém kraji se stala obec Prysk u Kamenického Šenova. Právě tady, na domácí půdě vítěze, budou ve středu 10. srpna od 14:00 hodin předána ocenění nejen zástupcům Prysku, ale i ostatním vítězům dílčích soutěží. Ceny předají hejtman Libereckého kraje Martin Půta, radní Vít Příkaský, jehož resort rozvoje společně s dalšími subjekty soutěž v Libereckém kraji pořádá, a další členové rady kraje.

Slavnostní předávání i následný doprovodný program se odehraje v areálu fotbalového hřiště v Prysku.

Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku Libereckého kraje 2016 se přihlásilo 16 soutěžících. Desetičlenná komise hodnotitelů navštívila během června všechny přihlášené vesnice. Prysk, který si vedl nejlépe, za vítězství v krajském kole obdrží vedle zlaté stuhy a postupu do republikového finále také finanční ocenění ve výši 1.000.000 Kč.

Umístění účastníků krajského kola soutěže Vesnice roku 2016 v Libereckém kraji

Zlatá stuha – krajský vítěz
Prysk (okres Česká Lípa)

Modrá stuha – za společenský život