Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

V Liberci odstartoval mezinárodní akcelerační program pro ICT startupy

22. 05. 2018

Včera začal akcelerační program pro startupy. Do Liberce se na čtyři týdny sjelo osm perspektivních startupů nejen z České republiky, aby společně s českými i mezinárodními mentory rozvíjely a akcelerovaly své podnikatelské projekty.  DEXIC Accelerator, jehož realizátorem je liberecké soukromé inovační centrum DEX Innovation Centre, bude zakončen finální akcí pro širokou veřejnost #DemoDay, která se uskuteční 14. 6. 2018 v Kulturním centru Vratislavice 101010. Zúčastněné startupy zde budou soutěžit o nejlepší prezentaci, tzv. pitch, a budou mít příležitost zaujmout investory a širší publikum. 

Startupy účastnící se DEXIC Acceleratoru se zaměřují na oblasti smart city, smart health, ICT security, řízení zákaznické zkušenosti, mobilní platby, smart nahrávání a transkripci, crowd inovace a digitální finance. Budou rozvíjet své projekty během 4týdenního programu, který je rozdělen do čtyř nosných bloků – byznys, produkt, prodej & marketing a vztahy s investory. Během speciálních dnů - tzv. mentorských, zákaznických a investorských výzev, startupy potkají například i potencionální zákazníky a investory a získají od nich přímou zpětnou vazbu na své aktivity.  V dalších specifických dnech se zaměří na svůj produkt, marketing a prodej.

„Mezi více než 25 mentory DEXIC Acceleratoru jsou zastoupeni odborníci s byznys zkušenostmi z velkých korporátních společností i ze startupového prostředí, například ze společností Deutsche Telekom, Škoda Auto, EY InnovEYtion Hub, KIC InnoEnergy SE a StartupYard,“ uvádí Michal Štefan, manažer programu.  Díky svým mezinárodním zkušenostem budou startupům pomáhat nejen s expanzí na nové trhy.

DEXIC Accelerator je podpořen partnery z českého startupového prostředí - Jihomoravským inovačním centrem, ITACA Business Incubátorem, Středočeským inovačním centrem a Technologickým centrem Hradec Králové. Projekt je rovněž podpořen záštitou Libereckého kraje a koná se přímo v prostorech Evropského domu. Partnery pro soutěž během #DemoDay jsou Seedstarsprague a společnost Happyend. Organizátorem akceleračního programu je DEX Innovation Centre, které podporuje startupy a rozvoj společnosti prostřednictvím vývoje a inovací. Projekt je spolufinancován Evropskou unií (ERDF, IPA) v rámci projektu Accelerator. Více informací o akceleračním programu najdete na webových stránkách www.dex-ic.com.

Tisková zpráva: Jana Matyášová, DEX IC

Mgr. Andrea Fulková
andrea.fulkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226332
Mobil: 739541549