Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

V nových technologiích se bude soutěžit na #DEMODAY již tento čtvrtek

12. 06. 2018

Kulturní centrum Vratislavice 101010 bude ve čtvrtek 14. 6. od 16:30 hostit finální soutěž sedmi startupů z oblasti informačních a komunikačních technologií, které zavítaly na čtyři týdny do Liberce z různých koutů České republiky, Slovenska, ale například i Malajsie v rámci akceleračního programu DEXIC Accelerator. Během soutěžního galavečera #DEMODAY představí každý startup ve čtyřech minutách svůj podnikatelský projekt, který během čtyř týdnů piloval na základě konzultací s více než 25 mentory z celého světa.

Kromě soutěžících startupů se na galavečeru #DEMODAY navíc představí i dva pozvaní řečníci s trendy produkty. Své podnikatelské příběhy od zrodu myšlenky přes realizací projektu až po plány do budoucna představí Martin Skalník se svými originálními kapsami na sport MASK Gear a Michal Boháč se svými unikátními řešeními v oblasti 3D tisku TriLAB.

Vítěz soutěže #DEMODAY, která proběhne stejně jako celý galavečer v angličtině, si odnese poukaz na tvorbu Marketingového akčního plánu v ceně 45.000 Kč od HappyEnd Agency a zároveň si zajistí přímý postup do českého finále Seedstars v Praze – světově největší startupové soutěže v rozvíjejících se zemích. Oceněné startupy navíc získají možnost dalšího mentoringu zdarma od organizátora akceleračního programu, DEX Innovation Centre. „Do akceleračního programu DEXIC Accelerator se nám přihlásily startupy nejen z ČR a Slovenska, ale z celé Evropy i dalších koutů světa – například Indie, Malajsie, Ruska či Kolumbie. Z nich jsme vybrali těch nejlepších 7 a pozvali je do Liberce na 4 týdny mezi mentory s byznys zkušenostmi z velkých korporátních společností i ze startupového prostředí, například ze společností Deutsche Telekom, Škoda Auto, EY, KIC InnoEnergy SE a StartupYard,“ uvádí Michal Štefan, manažer programu. „Díky svým mezinárodním zkušenostem a mnohdy i původem podpořily startupy nejen v byznys modelu, marketingu a prodeji, rozvoji svého produktu a finální prezentací, ale i v expanzi na nové trhy.

DEXIC Accelerator a jeho finální veřejná soutěž #DEMODAY, kde se lze potkat s investory, startupy, podnikavci, mentory, podpůrnými organizacemi i širokou veřejností jsou podpořeny partnery z českého startupového prostředí - Jihomoravským inovačním centrem, ITACA Business Inkubátorem, Středočeským inovačním centrem a Technologickým centrem Hradec Králové.

Projekt je realizován pod záštitou Libereckého kraje a celý program, kromě finálního večera, probíhal přímo v prostorech Evropského domu. Organizátorem akceleračního programu je DEX Innovation Centre, které podporuje startupy a rozvoj společnosti prostřednictvím inovací. Projekt je spolufinancován Evropskou unií (ERDF, IPA) v rámci projektu Accelerator. Více informací o akceleračním programu najdete na webových stránkách www.dex-ic.com/startups.

Registrace na samotný #DEMODAY skrze https://f6s.com/demodayofdexicaccelerator   

Pro bližší informace kontaktujte: Michal Štefan; michal.stefan@dex-ic.com, tel.: 777 477 497

Tisková zpráva DEX IC, foto Pixabay

Mgr. Andrea Fulková
andrea.fulkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226332
Mobil: 739541549