Aktuálně: kam si v kraji zajít na placený test a kde se nechat očkovat

04. 11. 2021

První listopadový den přinesl kromě zkrácení délky platnosti a změny úhrady antigenních i PCR testů také změnu pracovišť, která tuto placenou službu v Libereckém kraji nabízí. Současně mají zájemci o očkování oproti letním měsícům více možností, kde si nechat v regionu vakcínu aplikovat. Místa poskytující testování hrazené pojišťovnou zůstávají beze změny.

„Na úpravu úhrad testování jsme samozřejmě byli připraveni. Náš rezervační online systém nyní nabízí vedle neplacených odběrových antigenních či PCR testů i ty placené,“ uvedl radní pro zdravotnictví Vladimír Richter.

V rámci takzvaných páteřních nemocnic Libereckého kraje se na antigenní test mohou samoplátci objednat do nemocnic v Jablonci nad Nisou, Jilemnici a Semilech. Cena testu je 201 korun. Kromě uvedených páteřních nemocnic nabízí samoplátcům antigenní či PCR testování také například odběrové místo Českého červeného kříže v centru Liberce, EUC Klinika Liberec, odběrové místo v Městském divadle Nový Bor, které zajišťuje Léčebna respiračních nemocí Cvikov, Koloseum v libereckých Pavlovicích, mobilní odběrové místo na parkovišti u liberecké Home Credit Arena a další.

Samoplátci, kteří požadují metodu PCR testování, si mohou ze sítě krajských páteřních nemocnic vybrat. Odběrová místa se nacházejí v nemocnicích v Liberci, České Lípě, Turnově,  Frýdlantu, Semilech, Jilemnici a Jablonci nad Nisou. Cena PCR testu je 814 korun. Platba v hotovosti z epidemiologických důvodů není možná. Úhradu provádí zájemce o placený odběr online, do 30 minut od potvrzení rezervace. V případě zrušení termínu samoplátcem je účtován poplatek 200 korun.

Zájemci o očkování mohou využít celkem deset míst v Libereckém kraji, kde jim bude podána vakcína. Některá očkovací centra aplikují pouze třetí, posilující, dávku, některá očkují i mladistvé. Konkrétní informace o očkování v Libereckém kraji jsou uvedeny v tabulce níže.

Informace k možnostem očkování v institucích v Libereckém kraji mimo praktické lékaře (stav k 4. 11. 2021):

Podávaná vakcína

Nutnost předchozí rezervace

Očkování dětí

Poznámka

KNL Liberec – velkokapacitní očkovací centrum

NE

ANO, ale pouze s předchozí s registrací

DENNĚ

(mimo svátky)

KNL Turnov

pondělí až pátek