Aktuálně: Stávka v Libereckém kraji - vlaky nejezdí, funguje náhradní autobusová doprava

16. 06. 2011

Dnes ráno zástupci Krajského úřadu LK  monitorovali situaci na nádražích v Jablonci n.N. a Liberci. Cestujících je všude jen minimálně, většinou jen ti co nevědí nebo nevěřili že stávka nakonec opravdu bude.

V pokladnách žst. Jablonec n.N. a Liberci jsou zaměstnanci, kteří cestující informují o situaci a možnostech spojení. Na nádraží v Liberci se navíc pohybuje informátorka a ochotně cestujícím pomáhá  se orientovat. Od autobusových dopravců nemáme hlášeno,  že by měli kapacitní problémy, podle všeho se daří cestující pobrat.

Podrobné informace k náhradám vlaků jsou přílohou, případné upřesňující dotazy možno směrovat na KORID.

Na doplnění ještě posílám tabulky s ORIENTAČNÍMI jízdními řády náhradních autobusů (fakticky se jedná o JŘ co dostali řidiči autobusů), je nutno je brát s rezervou a počítat s tím, že může docházet ke zpožděním:

na dojezdu do cílové stanice:

- až 20 minut zpoždění (tratě 030 a 036 a 080)

- až 40 minut zpoždění (tratě 037 a 086)

- u tratí 034, 035 a 041 by zpoždění nemělo překročit 10 minut

Navíc nejsou nijak garantovány přípojné vazby ve stanicích kde se autobusy sjíždějí (zejména Liberec, Turnov, Česká Lípa, Železný Brod, Tanvald).

Viz přílohy