Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Americká operní superstar Joyce DiDonato vystoupí za rok na Lípě Musice v Liberci

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec vztahů s veřejností

  • 22. 03. 2023 11:05
  • Kultura

Sdílet článek

Mimořádný Koncert pro Liberecký kraj uvede v sobotu 9. března příštího roku uvede Mezinárodní hudební festival Lípa Musica. Představí se unikátní projekt americké mezzosopranistky Joyce DiDonato, považované za nejvýraznější osobnost současné světové operní scény.  Za doprovodu prvotřídních hudebníků z rozmanitých světů opery, jazzu a tanga Joyce DiDonato nabízí čisté potěšení z improvizace, experimentování a žánrového dialogu mezi italskými barokními a klasickými áriemi v kontrastu s písněmi Duka Ellingtona či Richarda Rodgerse. Tento výjimečný projekt bude dalším ze série festivalových Koncertů pro Liberecký kraj a uskuteční se v Divadle F. X. Šaldy v Liberci. 

Jednání, která trvala čtyři roky, přivádí na festival Lípa Musica jednu z nejlepších operních hvězd historie, držitelku několika cen Grammy. Joyce DiDonato je výjimečnou, odvážnou a inspirativní osobností, která proměňuje svět umění a jejíž hlas je odbornou kritikou přirovnáván ke dvacetičtyřkarátovému zlatu. Své posluchače si podmaňuje nejen svým dokonalým vokálním uměním, ale také vynikajícím herectvím, charismatem, zábavností, komunikativností a originalitou. DiDonato si mezinárodní věhlas vydobyla v Händelových a Mozartových operách a je také široce uznávaná za ztvárnění belcantových rolí Rossiniho a Donizettiho. Je ceněna i díky své rozsáhlé diskografii, která zahrnuje celou řadu neotřelých projektů včetně Songplay.  

„Přinášíme Vám zprávu o úspěšném získání světoznámé operní zpěvačky, Američanky Joyce DiDonato pro festival Lípa Musica. Joyce DiDonato je mezinárodně uznávanou umělkyní, která vystupuje na nejprestižnějších operních scénách po celém světě. Stala se ikonou světové opery díky svému jedinečnému hlasu, umění a kritickému myšlení. Její vystoupení na festivalu Lípa Musica je velkou poctou pro nás a bude mít obrovský kulturní přínos pro náš region. Přinese novou úroveň kulturního dění a poskytne návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Festival Lípa Musica je již dvaadvacet let významným kulturním svátkem. Díky Joyce DiDonato se stane ještě atraktivnějším pro milovníky opery a klasické hudby nejen v našem regionu, ale i pro návštěvníky z okolních zemí. Je to skvělá příležitost pro rozvoj turistického ruchu a propagaci severočeského regionu. Joyce DiDonato vystoupí na festivalu Lípa Musica 9. března 2024 v Grammy oceněném projektu Songplay a my se již teď těšíme na její nádherné vystoupení, které nás zavede na pomezí klasiky a jazzu. Je to příležitost, kterou bychom neměli nechat ujít, a jsme hrdí, že se nám podařilo přilákat jednu z nejvýznamnějších operních hvězd současnosti na náš festival,“ uvedl Martin Prokeš, ředitel festivalu.

Tento mimořádný festivalový galakoncert bude osmým pokračováním řady Koncertů pro Liberecký kraj, které festival pořádá za laskavé finanční podpory ze strany Libereckého kraje. „S Martinem Prokešem mluvíme dlouhodobě o směřování festivalu, jeho působení na dalších místech Libereckého kraje. Festival kvalitativně roste a tomu odpovídá i jeho postavení mezi festivaly klasické hudby v rámci České republiky. To, že Joyce DiDonato přijala pozvání na zahajovací koncert festivalu, není samozřejmost. Špičkoví interpreti světových jmen pečlivě zvažují, kde vystoupí. Její účast je potvrzením kvality a úrovně festivalu,“ dodala Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu. 

Partnery Koncertu pro Liberecký kraj vedle Libereckého kraje v roce 2024 budou společnost ČEPS, Kooperativa pojišťovna, a.s. a Warmnis spol. s r.o. Vstupenky jsou již v přeprodeji – online na www.lipamusica.cz a ve festivalové pokladně v Žižkově ulici č. 528/6 v České Lípě, a to v cenových kategoriích od 1.900 do 3.000 korun. 

TZ: Lípa Musica

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky