Anketa Nejúspěšnější sportovci Libereckého kraje za rok 2018 zná své vítěze

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

• 04. 04. 2019 00:00
  • Školství

Tradiční anketa ocenila své krajské vítěze ve středu 27. března v Divadle F. X. Šaldy v Liberci. Vyhlášeni byli nejlepší sportovci, ale i sportovní kolektivy ze čtyř okresních kol. Mezi družstvy zvítězil fotbalový tým FK Jablonec nad Nisou a prvenství v kategorii jednotlivců získala Ester Ledecká.

„Sportovec roku je již tradiční akcí, ve které je možné ocenit mladé úspěšné lidi i na úrovni jednotlivých okresů, za což jsem velmi rád. Na slavnostním večeru jsme letos netradičně představili olympijskou pochodeň vyrobenou VOŠ sklářskou a SŠ v Novém Boru, která bude sloužit k přenosu olympijského ohně na letní Olympiádě dětí a mládeže. Ta se koná 23.–28. června a sejdou se na ní téměř čtyři tisíce mladých sportovců,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti, který předal ceny spolu s hejtmanem Martinem Půtou a náměstkem hejtmana pro zdravotnictví Přemyslem Sobotkou.

Do závěrečné nominace se podle předem stanovených kritérií dostali nejlepší sportovci a sportovní kolektivy z jednotlivých okresních kol, která v našem kraji proběhla v Liberci, Jablonci nad Nisou, Lomnici nad Popelkou a České Lípě. Z nominovaných sportovců pak vybírala ty nejlepší porota složená ze sportovních novinářů a pracovníků.

Mládežnické kategorie:

Kolektivy:

• 1. místo: junioři Bílých tygrů
  • 2. místo: karatistky z Karate klubu SPORT RELAX Česká Lípa
  • 3. místo: družstvo severské kombinace Dukly Liberec

Jednotlivci:

• 1. místo: mistr světa Ondřej Pažout, sdruženář Dukly Liberec
  • 2 místo: několikanásobná mistryně světa v karate Barbora Znamenáčková z Karate klubu SPORT RELAX Česká Lípa
  • 3 místo: atletka AC Jablonec Denisa Folková

Nejúspěšnější handicapovaní sportovci:

• 1. místo: stolní tenista vozíčkář Jiří Suchánek z SKST Liberec za 3. místo na MS ve Slovinsku. Ten se mimochodem může pyšnit i 3. místem za nejlepšího handicapovaného sportovce v ČR za minulý rok.
  • 2. místo: lyžařka Jiskry Harrachov Tereza Kmochová

Trenéři dobrovolníci:

• 1. místo: Pavel Znamenáček z Karate klubu SPORT RELAX Česká Lípa
  • 2. místo: Eva Mikulová, atletická trenérka Liazu Jablonec nad Nisou

Trenéři profesionálové:

• 1. místo: Ondřej Rybář z SKP Jablonec nad Nisou
  • 2. místo: Petr Rada, fotbalový trenér jabloneckých fotbalistů

Kategorie dospělých:

Družstva:

• 1. místo: fotbalový tým FK Jablonec nad Nisou
  • 2. místo: biatlonová smíšená štafeta SKP Jablonec nad Nisou
  • 3. místo: ženský volejbalový tým VK Dukla Liberec