Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Anketa Sportovec roku Libereckého kraje 2011 vyvrcholí 28. března v Divadle F. X. Šaldy v Liberci

26. 03. 2012

 

Krajské finále Sportovec roku 2011 Libereckého kraje se uskuteční 28. března od 19 hodin v Divadle F. X. Šaldy v Liberci.

Vyhlášení ankety Sportovec roku 2011 Jablonecka, Semilska, Liberecka a Českolipska za rok 2011, kterou připravuje KS ČSTV pod vedením předsedy KV ČSTV Vladimíra Boháče a Deník, se postupně uskutečnilo v únoru v Městském divadle v Jablonci nad Nisou, v KD Golf Semily, v Centru Babylon v Liberci a KD Crystal v České Lípě. Liberecký kraj budou na vyhlašování Nejlepšího sportovce LK 2011 zastupovat a ceny předávat náměstkyně hejtmana LK Lidie Vajnerová (SOS), náměstek hejtmana Radek Cikl, radní Jaroslav Podzimek a Pavel Petráček (všichni ČSSD) a ředitel Krajského úřadu LK René Havlík.

Kromě špičkových sportovců jednotlivých regionů, mezi nimiž nechybí olympionici, mistři světa, mistři Evropy a republiky, se akce zúčastní také zástupci městských a krajských úřadů, poslanci Parlamentu ČR, senátoři ČR a řada dalších významných hostů., včetně všech tří šéfredaktorek regionálních deníků Blanky Daníčkové (Liberecký deník), Lenky Střihavkové (Jablonecký deník) a Radmily Pokorné (Českolipský deník), a

Slavnostní večer má vždy bohatý doprovodný program, kde nechybí přední umělci. V letošním roce vystoupí jako hlavní hvězdy Jiří Zonyga a Leona Šenková a s nimi někteří vítězové letní tour ŠANCE PRO TALENT, kde začínající umělci soutěžili o své první angažmá. Jako moderátor se představí tradičně Radek Šilhan (TV Prima).

Přímo se slavnostních večerů ve všech krajích zúčastnilo na 40.000 diváků a dalších milion čtenářůse o dosažených výsledcích o samotném průběhu slavnostních večerů dočetlo na stránkách DENÍKU.

Připomeňme, že Sportovcem roku 2010 Jablonecka se vloni stal běžec na lyžích Lukáš Bauer, zároveň se stal Nejlepším sportovcem LK, a nyní po přestupu do Dukly Liberec „bojuje“ za Liberecko. Sportovcem roku Semilska 2010 byl skokan na lyžích Roman Koudelka, Sportovcem roku 2010 Liberecka běžec na lyžích Martin Koukal a Sportovcem roku 2010 Českolipska plavkyně Petra Chocová.

Letošní nominace – viz níže  

Výsledky Liberecko

  1. kategorie: dospělí – jednotlivci

poř.

jméno

klub

sport/disciplina

body

1.

Bauer Lukáš

Dukla Liberec

běžecké lyžování

132

2.

Nedvěd Petr

Bílí tygři Lbc

lední hokej

106

3.

Gebre Selassie Theo

FC Slovan Lbc

fotbal

83

4.

Ondřej Bank

Dukla Liberec

Super kombinace

56

5.

Frydrychová Zita

Loko Liberec

trampolíny

41

6.

Štajner Jiří

FC Slovan Lbc

fotbal

39

7.

Sudová Nikola

Dukla Lbc

akrobaticlé lyžování

34

8.

Gräf Jakub

Dukla Lbc

běh na lyžích

28

9.

Slavík Tomáš

Dukla Lbc

severská kombinace

21

10.

Dvořáková Zuzana

Aqua klub Lbc

Sportovní potápění

20

 

  1. kategorie:dospělí – družstva

poř.

družstvo

klub

sport/disciplina

body

1.

družstvo 1. ligy - muži

FC Slovan Lbc

fotbal

46

2.

družstvo mužů

Aqua klub Lbc

orientační potápění

31

3.

družstvo extraligy - muži

Bílí tygři Lbc

lední hokej

25

4.

družstvo extraligy - muži

VK Dukla Lbc

volejbal

24

5.

extraligové družstvo

LTK Liberec

tenis

23

 

  1. kategorie:mládež – jednotlivci

poř.

jméno

klub

Sport/disciplina

body

1.

Samková Eva

Dukla Liberec

snowboardcross

117

2.

Pokorná Šárka

Takt Liberec

Streat dance

90

3.

Říha Matěj

VSK Slavia TU

karate

72

4.

Krupičková Michaela

Plochá dráha Lb

Motocyklový sport

71

5.

Vaculíková Tereza

Dukla Liberec

Akrobatické lyžování

65

6.

Kolář Ondřej

FC Slovan Lbc

fotbal

63

7.

Hynčicová Petra

Dukla Liberec

Běh na lyžích

55

8.

Klemm Romuald

Loko Liberec

šerm

54

9.

Vozka Marek

Loko Liberec

kanoistika

53

10.

Lopota Martin

Dukla Liberec

Běh na lyžích

49

 

  1. kategorie: mládež – družstva

poř.

družstvo

klub

Sport/disciplina

body

1.

družstvo/Procházková, Pilňáčková,Šoltysová

Sportaerobic Lb

aerobic

55

2.

družstvo starších žákyň

Slavia VSK TU

volejbal

31

3.

družstvo/Pelant,Drahoňovský/

Loko Liberec

trampolíny

30

4.

družstvo/Šilhan, J+M.Fabini,Motyčka/

Gymnásium FXŠ

stolní tenis

25

5.

družstvo/Lang, Deimling,Gebouský/

Dukla Liberec

běh na lyžích, štaf.3x3 km

23

 

  1. kategorie: handicapovaní – jednotlivci

poř.

jméno

klub

Sport/disciplina

body

1.

Míková Adéla

SK handisport

plavání, lyžování

7

 

  1. kategorie: handicapovaní – družstva

poř.

družstvo

klub

sport/disciplina

body

1.

družstvo Tauš/

SKST Liberec

stolní tenis - vozíčkáři

12

 

  1. kategorie: trenéři

poř.

jméno

klub

sport/disciplina

body

1.

Šilhavý Jaroslav

FC Slovan Lbc

fotbal

16

2.

Bank Tomáš

Dukla Liberec

sjezdové lyžování

14

3.

Petrásek Miroslav

Dukla Liberec

běh na lyžích

12

 

  1. kategorie: veteráni nad 60 let

 

poř.

jméno

klub

sport/disciplina

body

1.

Halíř František

Dukla Liberec

saně

11

 

  1. kategorie: netradiční sportovní výkon

 

poř.

jméno

klub

sport/disciplina

body

1.

Pilařová Ivana

privátně

běhy v extrémních podm.

4

 

  1. uvedení do „SÍNĚ SLÁVY“: Musilová Blanka: - atletická funkcionářka – rozhodčí od r. 1952 - v roce 2011 se dožila 80. let, Mgr. Hraše Josef: - bývalý volejbalista a basketbalista, pedagog na KTV TU Liberec, trenér - v r. 2011 se dožil 80. let.

 

Výsledky Jablonecko
Jednotlivci dospělí: 1. Michal Šlesingr, 2. David Lafata, 3. Martina Müllerová, 4. Helena Erbenová, 5. Gabriela Soukalová, 6. Petra Kuříková, 7. Jaroslav Balatka, 8. Jan Fendrich, 9. Ivana Janečková, 10. Jaroslav Soukup.
Kolektiv dospělých: 1. Baumit Jablonec, 2. SKP Jablonec I., 3. ELP Jablonec, 4. Ski klub Jablonec, 5. Vlci Jablonec.
Jednotlivci mládež: 1. Petr Knop, 2. Petr Záděra, 3. Karolína Kunzová, 4. Anna-Marie Rappová, 5. Klára Michalská, 6. Lada Cermanová, 7. Erika Jislová, 8. Jessica Jislová, 9. Michaela Galuzsková, 10. Klára Zemanová.
Kolektiv mládeže: 1. Ski klub Jablonec, 2. LIAZ Jablonec I, 3. ELP Jablonec, 4. LIAZ Jablonec II., 5. Baumit Jablonec.
Handicapovaní sportovci: 1. Jana Broulíková, 2. Ondřej Nikodým, 3. Lenka Albová.
Trenér roku: 1. František Komňacký, 2. Jiří Randák, 3. Alois Škeřík.
Krajánek roku: 1. Barbora Špotáková, 2. Nikola Sudová, 3. Stanislav Řezáč.
Sportovní hvězda Deníku: Michal Šlesingr.
Síň slávy: David Lafata.

Výsledky Českolipsko

Jednotlivci dospělí

1. Chocová Petra, plavání
2. Šostková Zuzana, střelba
3. Loubková Ivana, triatlon
4. Znamenáček Pavel, karate
5. Samek Ondřej, karate
6. Opelka Luboš, sport. střelba
7. Drobeček Jan, karate
8. Loubková Kateřina, triatlon
9. Bogar František, MTBO
10. Šrámek Michal, kanoistika

Jednotlivci mládeže

1. Bogar Kryštof, MTBO
2. Vojířová Petra, sport. lezení
3. Wágnerová Anna, sport. lezení
4. Bělková Kateřina, sport. lezení
5. Jeníková Eva, atletika
6. Süssnerová Veronika, atletika
7. Brabcová Karolína, střelba
8. Fabíni Jan, stolní tenis
9. Znamenáčková Bára, karate
10. Cejpa Petr, sport. střelba

Týmy dospělých

1. Novoborský ŠK „A“, šachy
2. Sport Relax Č. Lípa, karate
3. AC Česká Lípa ženy, atletika
4. FC Démoni Č. Lípa A, futsal
5. SSK Manušice, sport. střelba

Týmy mládeže

1. SK Nový Bor, horolezectví
2. FBC Autodrom Č. Lípa, družstvo juniorů, florbal
3. SSK Manušice, sport. střelba
4. Sport Relax Č. Lípa, karate
5. AC Česká Lípa dívky, atletika

Krajánek roku

1. Brabcová Aneta, sport. střelba
2. Růžičková Kateřina,cyklistika
3. Slaný Štěpán, florbal

Trenér roku

1. Slaný Štěpán, florbal
2. Znamenáček Pavel, karate
3. Süssner Gustav, atletika

Hvězda Deníku: Petra Chocová, plavání

Výsledky Semilsko

Mládež

1. Tomáš Portyk (LSK Lomnice, sev. kombinace) 122 bodů
2. Jaromír Mazgal (AC Syner Turnov, atletika) 121
3. Martin Čížek (ČKS SKI Jilemnice, běh na lyž.) 94
4. Jan Fedorko (TJ Sokol Jablonec n.J., skiboby)  75
5. Ludmila Horká (ČKS SKI Jilemnice, běh na lyž.) 65
6. Jan Kučera (Spartak Rokytnice n.J., sjezd. lyž.) 49
7. Dominika Hanušová (ČKS SKI Jil., běh na lyž.) 48
8. Lucie Charvátová (ČKS SKI Jilemnice, běh na lyž.) 47
9. Dominik Brož (AC Syner Turnov, atletika) ⋌46
10. Adam Chloupek (SK Studenec, or. běh) 42
11. Kateřina Čermáková (Syner Turnov, atletika)    36
12. Josef Egrt (AC Syner Turnov, atletika) 33
13. Andrea Prokorátová (TSC Turnov, judo) 27
14. Petr Šablatura (Jiskra Har-rachov, skoky na lyž.)26
15. Nikola Kochová (TJ Turnov, or. běh) 24
16. Vojtěch Kudrnáč (ČKS SKI Jilemnice, běh na lyž.) 24
17. Matěj Čejchan (LSK Lom-nice n.P., sev. kom.) 17
18. František Holík (LSK Lomnice, sev. kom.)    17
19. Barbora Jíšová (AC Syner Turnov, atletika) 13
20. Tomáš Lengyel (TJ Semily, běh na lyžích) 11
21. Kateřina Vaňoučková (HC Lomnice n. P.) 11
22. Jan Zamastil (SK Semily, kopaná) 9
23. Ladislav Horáček (Jiskra Harrachov, skoky na l.) 9
24. Petra Pavlovcová (TJ Turnov, or. běh) 9
25. Michaela Mlejnková (Turnov, volejbal, florbal) 5
26. Stanislav Dostál (TJ Jiskra Harrachov, skoky na l.) 5
27. Veronika Pánková (Jiskra Harrachov, skoky na l.) 3
28. Jan Ouvín (Spartak Rokytnice n.J., sjezd. lyž.) 2
29. David Šimek (SICO Jilemnice, futal-sál. fotbal) 1

Družstva, mládež

1. ČKS SKI Jilemnice (dorostenky – Kristýna Kožnarová, Anna Čechová, Lucie Charvátová, běh na lyžích) 61 bodů
2. LSK Lomnice (st. žáci – F. Holík, L. Daněk, skoky) 50
3. TSC Turnov (mladší a starší žáci, judo) 45
4. ČKS SKI Jilemnice (štafeta st. žáků – K. Macháč, V. Kudrnáč, M. Čížek, běh na l.)  29
5. SKI klub Jiskra Harrachov (žáci – Ladislav Horáček, Petr Šablatura, skoky na lyž.) 19
6. ČKS SKI Jilemnice (žactvo, běh na lyžích) 17
7. TJ Turnov (dorost, orientační běh) 11
8. Školní SK při ZŠ a MŠ Studenec (orientační běh) 9
9. TJ Sokol Semily (starší žáci, nohejbal) 8
10. FIT studio Jany Boučkové (aerobic) 7
11. ČKS SKI Jilemnice (dorost, běh na lyžích) 6
12. SK Semily (mladší žáci, fotbal) 4
13. HC Lomnice n. P. (junioři, lední hokej) 2
14.-15. Jiskra Harrachov (žáci, skoky na lyž.), LSK Lomnice (st. žačky, běh na lyžích) 1

Sportovní síň slávy:Dalibor Motejlek

Dospělí

1. Roman Koudelka (LSK Lom-nice, skoky na lyž.) 76 bodů
2. Alena Housová (TJ Sokol Jablonec n. J.) 41
3. Filip Trejbal (Spartak Ro-kytnice n. J., lyžování)  32
4. Adam Zika (SK Studenec, alpské lyžování)  29
5. Jan Kazda (TJ Turnov, kick-box)  21
6. Roman Krejčík (TJ Sokol Semily, silový trojboj)  16
7. Martin Baier (TJ Turnov, radiový or. běh)  14
8. Michaela Omová (TJ Turnov, rad. or. běh)  9
9. Petr Kazda (TJ Turnov, kickbox)  6
10. Daniela Marková (SK Studenec, alpské lyž.) 4
11. Vladimír Šlesinger (TJ Sokol Semily, sil. trojboj) 4
12. Kryštof Tišer   (Jiskra Harrachov, skoky, s. kom.) 4
13.-14. Tomáš Dlabaja (TJ Turnov, orientační běh) 3
13.-14. Libor Bažant (TJ Sokol Semily, bench press)    3
15. Jan Miller (TJ Turnov, kanoistika) 3
16. Čestmír Kožíšek (LSK Lomnice, skoky na lyžích) 3
17. -18. Radek Čermák (Jiskra Harrachov, rychl. lyž.) 1
17.-18. Jakub Oma (TJ Turnov, rad. or. běh) 1

Kolektivy, dospělí

1. AC Syner Turnov (muži, atletika) 70 bodů
2. TJ Turnov (smíšené družstvo, orientační běh) 56
3. ŠK Zikuda Turnov (družstvo mužů A, šachy) 46
4. ČKS SKI Jilemnice (štafeta žen – Lucie Charvátová, Ludmila Horká, Sandra Schutzová, běh na lyžích) 35
5. Golf Semily (muži) 18
6. TSC Turnov (družstvo mužů, judo) 18
7. SK SICO Jilemnice (muži, futsal-sálový fotbal) 18
8. HC Lomnice n. P. (muži, lední hokej) 9

Trenéři

1. Tomáš Portyk (LSK Lomnice n.Pop., severská kom.) 63 bodů
2. Václav Haman (ČKS SKI Jilemnice, běh na lyž.) 40
3. Dušan Král (AC Syner Turnov, atletika) 38
4. Václav Jindříšek (ČKS SKI Jilemnice, běh na lyž.) 37
5. František Vaculík (SKI klub Jiskra Harrachov, skoky na lyžích + sev. kom.) 24
6. Milan Szabo (SK Sico Jilemnice, sálový fotbal) 18
7. Václav Čuřík (Jiskra Harrachov, běh na lyžích) 16
8. Radek Louda (TSC Turnov, judo)  14
9. Roman Krejčík (TJ Sokol Semily, bench press) 11
10. David Grebeníček (SK Semily, fotbal) 5
11. Tomáš Bergr (LSK Lomnice n. P., běh na lyžích) 4

Hvězda deníku: Milan Szabo (Sico Jilemnice)

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588