Atlas životního prostředí LK nominován na Mapu roku 2008

• 05. 05. 2009 00:00

[id:7993|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Hodnocení kartografických děl do soutěže Mapa roku 2008 se uskutečnila 29. dubna. Odborná komise v kategorii Atlasy, soubory a edice map nominovala do finále také Atlas Životního prostředí Libereckého kraje.

„To je tedy bomba v té obrovské konkurenci, vždyť většinu děl přihlásily firmy se stovkami zaměstnanců, kteří se tím živí,“ komentovala s úsměvem překvapivou nominaci Irena Košková, ze správy GIS a mapových servrů životního porstředí LK.

Slavnostní vyhlášení výsledků a předání ocenění se uskuteční ve čtvrtek 14. května 2009 ve 13 hodin v Literárním sále (pravé křídlo) Výstaviště Praha v rámci veletrhu Svět knihy.

Nominace:

Atlasy, soubory a edice map

Turistické mapy 1:50 000 (Kartografie Praha)

Baťův kanál – industriální zakázka (Kartografie Praha)

Turistické a cykloturistické mapy 1:25 000 (Geodézie On Line s. r. o.)

Městský atlas Praha 1:15 000 (VKU CZ, s. r. o.)

Atlas Životního prostředí Libereckého kraje (Liberecký kraj)

Samostatná kartografická díla

Slavkov – Ždánický les – Hodonínsko 1:70 000 (Kartografie Praha)

Lentikulární 3D mapa „Hrubý Jeseník a Králický Sněžník“ 1:275 000 (Kartografie HP)

Mapa moderní architektury Pardubického kraje (SHOCart s. r. o.)

Česko – rozhledny a vyhlídková místa 1:500 000 (SHOCart s. r. o.)

CHKO Broumovsko – 4 jazykové verze (ROSY)

Digitální kartografické produkty a aplikace na internetu

Portál ÚAP a územních plánů Zlínského kraje JUAP (Zlínský kraj)

Mapový portál Máchův kraj (PLAN Studio s. r. o.)

SmartMaps Office (PLAN Studio s. r. o.)

Cykloatlas Online (SHOCart s. r. o.)

Kartografická díla pro školy

Z důvodu nízkého počtu přihlášených produktů nebyla kategorie hodnocena.

Kartografické výsledky studentských prací

Tvorba turistické mapy – mapová příloha k DP (Bc. Tomáš Janata, ČVUT)

Atlas CHKO Pálava (J. Miklín, OSU)

Atlas životního prostředí v Ostravě (OSU)