Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Automuzeum otevírá 1. května novou sezónu, náměstek hejtmana u přehrady odstartuje závod veteránů

25. 04. 2012

 

Automuzeum, sídlící v areálu vratislavického pivovaru Konrad již devátým rokem, otevře letošní sezónu již tradičním Prvomájovým Veterán Festivalem.

Na státní svátek, 1. května, se nejen otevře od 9:00 hodiny ranní, vstupní brána muzea pro letošní první návštěvníky, ale současně bude v areálu probíhat tradiční setkání majitelů historických vozidel ze širokého okolí. Veteránisté zde předvedou své krásné historické motocykly i automobily nejen odborné komisi, jenž posuzuje jejich odbornou i technickou renovaci, ale také divákům, kteří se přijdou na krásné historické stroje pouze podívat.

Rovněž náměstek hejtmana LK Martin Sepp se přijde kolem půl dvanácté prohlédnout Automuzeum a poté ve 13 hodin odstartuje u liberecké přehrady v Harcově závod veteránů na Libereckém okruhu.

„Na tyto závody se těším a jako uznání všem milovníkům veteránů jsem věnoval cenu pro vítěze,“ řekl náměstek.

Expozice muzea, která je spíše veřejnosti přístupným depozitem klubu majitelů historických vozidel Automuzeum.cz, letos návštěvníkům představí ve třech halách stará jízdní kola, na dvacet historických motocyklů domácí i německé výroby a především téměř třicet osobních historických automobilů a dva traktory. Návštěvníky, zde očekává například stařičká Praga Alfa, která hrála v seriálu Arabela, Volkswagen Brouk který zkonstruoval vratislavický rodák Ferdinand Porsche,několik vozů Porsche ale třeba i závodní formule libereckého závodníka Josefa Kružíka.

Očekáváme, že do areálu vratislavského pivovaru přijede na 1. května několik desítek historických strojů, které zde budou k vidění během dopoledne.

V odpoledních hodinách si majitelé připomenou dnes již téměř zapomenutou historii Libereckého okruhu, který se jezdil okolo Liberecké přehrady. Od 13:00 hodin absolvují historické automobily a motocykly tři měřené okruhy. Nepojede se samozřejmě na rychlost, ale jak je u veteránů oblíbené, na pravidelnost. To se musí všechny tři měřené úseky projet sice libovolnou rychlostí, ale pokud možno ve stejném čase. Kdo má nejmenší rozdíly, ten vyhrává. Odpolední sportovní odpoledne bude zakončeno krátkou výstavou před libereckým Severočeským muzeem a předáním cen v hlavním sále muzea.

Široká veřejnost je na Veterán Festival upřímně zvána. Vstupné do Automuzea bude ten den zdarma.Až do podzimu bude Automuzeum otevřeno každou neděli v čase 10:00 . 16:00 hodin. Vstupné činí 50,-Kč za osobu, děti zaplatí 30,- Kč.

Kontakt:

AUTOMUZEUM.CZ

Milan Bumba

Pivovarská 164

463 11 Liberec 30

Tel.: 607 80 25 70

info@automuzuem.cz

www.automuzuem.cz

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588