Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Benefiční koncert Ostrov života se koná již po osmé

18. 05. 2018

Třetí květnová sobota v Hrádku nad Nisou už tradičně patří Benefičnímu koncertu Ostrova života. Stejně, jako se tento termín usadil v kulturním kalendáři Hrádecka, usadil se koncert v srdcích těch, kdo chtějí pomáhat. Každým rokem se organizátoři snaží nabídnout pestrý program pro všechny generace. Odměnou jim jsou stovky spokojených návštěvníků, kteří zavítají na Hasičskou louku a po celé odpoledne a večer se dobře baví.  Dobrovolné vstupné je veřejnou sbírkou „OSTROV POMÁHÁ“ a je určené na pomoc vážně nemocným spoluobčanům.  8. Benefiční koncert Ostrova života začíná v Hrádku nad Nisou ve 14 hodin. 

Benefiční koncerty Ostrova života si během uplynulých sedmi ročníků dokázaly vybudovat postavení jedné z největších kulturních akcí v Hrádku nad Nisou. Jejich věhlas už dávno překročil hranice města. S každým rokem do Hrádku míří stále více návštěvníků i ze vzdálenějších míst. Se stoupajícím počtem těch, kdo na koncert zavítají, roste také výtěžek z dobrovolného vstupného. Stotisícovou hranici se podařilo poprvé překonat v roce 2016. Loni na pomoc potřebným putovala částka atakující 150 tisíc korun. Rekordní byla i návštěvnost. Papírových srdíček, která jsou symbolem sbírky, organizátoři rozdali téměř 1300.

V letošním roce se návštěvníci opět mohou těšit na tradiční vystoupení dětí z místních mateřinek a zájmových kroužků. Své umění předvede taneční skupina Peklo Sonic a ohňovou šou nabídnou Ohnivé čarodějky. Děti i dospělé pobaví Marek Sýkora se svým divadlem Krtek. Hudební část programu pak obstarají kapely Přízeň, MAREKs, Cover Power, písničkářka Kaya a populární kapela Hodiny. Pro děti jsou připravené sportovní aktivity, nafukovací hrad i tvořivé dílničky.

Zdroj: Věra Baumgartnerová, www.ostrovzivota.cz

Lenka Klimentová
lenka.klimentova@kraj-lbc.cz
Telefon: <span style="margin: 0px; font-family: "Arial Narrow",sans-serif; font-size: 10pt;"><font color="#000000">485 226 302</font></span>