Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Benefiční ples hejtmana letos podpoří rodiny s postiženými dětmi

Daníčková Blanka

tiskový mluvčí

  • 28. 02. 2017 20:00

Sdílet článek

Několik dní zbývá do zahájení 12. ročníku Benefičního plesu hejtmana Libereckého kraje, který se uskuteční v pátek 3. března 2017. V tomto roce bude v rámci plesu podpořeno Centrum LIRA, které pomáhá rodinám s postiženými dětmi, nejčastěji s poruchami autistického spektra. Organizace dostane finanční dary od sponzorů a nepřímo také od všech, kteří si zakoupí vstupenku na ples. Polovina z ceny půjde rovněž ve prospěch centra.

Do prodeje bylo letos dáno celkem 540 vstupenek. Zájemci mají stále možnost si lístky na ples koupit a podpořit dobrou věc. Benefiční ples hejtmana Libereckého kraje má opět ryze charitativní charakter. Od sponzorů se ve prospěch podporované organizace podařilo získat celkem 435.000 Kč, další podpořili ples např. darováním cen do slosování. Žádné ceny do slosování Liberecký kraj nenakoupil. Mediálními partnery plesu jsou regionální Deník a rádio RCL.

Seznam sponzorů:

MZ Liberec                             10.000 Kč
Alpine Bau CZ a.s.                  10.000 Kč
SaM silnice a mosty a.s.         10.000 Kč
Severočeská vodárenská spol. 50.000 Kč
UNIGEO, a.s.                        5.000 Kč
LIF TRADE 2, a.s.              100.000 Kč
Die Länderbahn GmbH DLB, organizační složka 10.000 Kč
Nadace SYNER                   20.000 Kč
KNL - Catering s.r.o.             20.000 Kč
Nadace PRECIOSA             50.000 Kč
VALBEK-EU, a.s.                40.000 Kč
Česká spořitelna, a.s.          20.000 Kč
Gordic                                10.000 Kč
Teplárna Liberec, a. s.,        10.000 Kč
Kasro, spol. s r. o.               50.000 Kč
FCC Liberec  s.r.o.              10.000 Kč
Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group 10.000 Kč

Celkem                              435.000 Kč

K dnešnímu dni (pátek 24. 2. 20176) je obsazeno 320 míst. Jedna vstupenka stojí 1.000 Kč, přičemž polovina z této částky půjde ve prospěch Centra LIRA. Výše výtěžku z prodeje vstupenek bude přesně známý až bezprostředně po zahájení samotného plesu. Již nyní je jasné, že z prodeje vstupenek částka přesáhne sumu 300.000 Kč.

12. benefiční ples hejtmana začne ve 20:00 hodin v Clarion Grandhotelu Zlatý Lev v Liberci. Večerem bude provázet moderátor a známý hlasatel Alexander Hemala, k tanci i poslechu zahraje liberecký orchestr Big´O´Band, v rámci programu vystoupí mj. zpěváci Divadla Kalich, zpěvačka Dasha, dále členové baletu Divadla F. X. Šaldy Liberec a další.

Letošní ples je věnován světlu, což má být také připomínkou osvětové kampaně „Česko svítí modře“, jejímž cílem je zvýšit povědomí veřejnosti o problematice poruch autistického spektra nebo-li autismu.

Podporovaný subjekt:

Centrum LIRA, z. ú. (dříve Středisko pro ranou péči Liberec, o.p.s.)

Poskytuje pomoc rodinám s postiženými dětmi. Provozují jak terénní služby, tak ambulantní služby zpravidla v Centru nebo jiných pronajatých prostorách (vstupní jednání s rodinou s dítětem s postižením, diagnostika dosaženého stupně psychomotorického vývoje dítěte, posouzení úrovně zrakových funkcí dítěte, screening poruch autistického spektra, konzultace k podpoře pohybového vývoje dítěte ad.).

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky