Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Bílí Tygři ocení tým, který v roce 2002 vybojoval pro Liberec extraligu

09. 12. 2014

Bílí Tygři si v této sezóně připomínají 111 let od chvíle, kdy byl v souvislosti s Libercem poprvé zmíněn také lední hokej. V rámci tohoto výroční chce klub pamatovat i na nevýraznější milník své historie. Tím je bezesporu rok 2002, kdy Bílí Tygři vybojovali postup do nejvyšší české hokejové soutěže. 31. března 2002 porazili Bílí Tygři v 5. barážovém zápase tehdejší Vagnerplast Kladno 2:1 a rozhodli tak o svém celkovém vítězství v sérii 4:1 na zápasy a tím pádem i o svém postupu do extraligy.

Tým, který tento historický krok učinil, se znovu objeví na libereckém ledě! Tentokrát v přestávkovém programu pátečního utkání 12. prosince, kdy Bílí Tygři hostí hradecký Mountfield. Prezident klubu Petr Syrovátko při slavnostní ceremonii předá hráčům postupového celku pamětní medaili. Ještě před zahájením zápasu se budou hráči libereckého týmu z roku 2002 podepisovat u infopultu Home Credit areny. Začátek autogramiády je naplánován na 17:15.

 

Historický exkurz:

Při pohledu na tehdejší soupisku objevíme mnoho zajímavých jmen. Jediným hráčem aktuálního kádru, který byl u postupu, je Jan Víšek. Další dva hráči stále hájí barvy farmářského týmu v Benátkách. Je to brankář Jiří Stejskal a útočník Jan Plodek. V sestavě nalezneme i další zajímavá jména stále aktivních hokejistů, ať už je to útočník Calgary Flames Jiří Hudler, hráč Sparty Tomáš Rolinek, nebo obránci Václav Kočí a Jan Holub, kteří hájili barvy Liberce i v dalších už extraligových letech. Zajímavostí je, že na postupu Tygrů se tehdy podílel i Petr Nedvěd, který hned v úvodu sezóny nastoupil k jednomu utkání, ve kterém zaznamenal hattrick. Celkem šest duelů odehrál také Jan Ludvig. Liberecký odchovanec, který prošel týmy NHL New Jersey Devils a Buffalo Sabres, v Liberci zakončil svou bohatou kariéru. Kapitánem tehdejšího týmu Bílých Tygrů byl obránce Aleš Vála.  

 

Zasloužili se o postup do extraligy:

Brankáři:

Pavel Falta, Jan Koťátko, Jan Pospíšil, Tomáš Malý, Lukáš Hronek, Jiří Stejskal

Obránci:

Angel Krstev, Aleš Vála, Jan Kudrna, Robert Pospíšil, Jiří Moravec, Jan Holub, Václav Kočí, Milan Beránek, Richard Jareš, Jiří Svoboda

Útočníci:

Mojmír Musil, Vítězslav Jankových, Patrik Rozsíval, Petr Horčička, Pavel Kábrt, Jan Plodek, Jiří Kudrna, Oldřich Nýč, Miroslav Hájek, Jan Víšek, Michal Tvrdík, Lukáš Paleček, Petr Nedvěd, Jiří Hudler, Patrik Moskal, Jan Boháč, Lukáš Pabiška, Jan Ludvig, Tomáš Rolinek, Ctibor Jech ml., Filip Pešán, Oscar Stenberg, Miroslav Štefanka.    

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 739541588