Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Blíží se zahájení letní sezóny, už vyšly Turistické noviny Český ráj

17. 05. 2012

 

Oficiální zahájení letní turistické sezóny v celém Libereckém kraji se uskuteční ve čtvrtek 24. května na tiskové konferenci resortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu Libereckého kraje, která se koná od v 10 hodin v Severočeském muzeu v Liberci.

„Hlavními tématy budou například potenciál Libereckého kraje jako turisticky atraktivní destinace, podpora tvorby nových pracovních příležitostí v oblasti cestovního ruchu, OpusCard jako turistická karta pro návštěvníky regionu nebo program a termíny nejvýznamnějších akcí letošního jara a léta v našem regionu,“ uvedla náměstkyně hejtmana LK Lidie Vajnerová (SOS).

Už v malém předstihu vyšly koncem dubna  Turistické noviny Český ráj – již 12. ročník. Novinkou letošního ročníku je nový, časopisový formát, který má umožnit lepší manipulaci i přehlednost. V letošních novinách jsou i dvě zajímavé soutěže o atraktivní ceny!

Prostřednictvím slosovatelného kuponu mohou čtenáři soutěžit o let balonem nad Českým rájem pro jednu osobu se společností BAART, s.r.o., či o pobyt ve čtyřhvězdičkovém hotelu Babylon pro dvě osoby se vstupy do Aquaparku, lunaparku a iQparku. Druhá velmi zajímavá soutěž je pro děti o trička s logem turistické hry Za pověstmi Českého ráje.

„Na 48 stranách turistických novin najdete nejen tipy na výlety a další zajímavosti z jednotlivých částí regionu, ale i novinky v turistickém značení, prázdninovou nabídku pro každý den či stránku pro děti. Nechybí mapa turistických autobusů s jízdními řády ani prázdninový servis obsahující přehled kulturních, sportovních a společenských akcí a přehled turistických atraktivit s aktuálními cenami vstupného a otevírací dobou,“ přiblížil Jiří Lukeš, ředitel Sdružení Český ráj.

Tématem letošních novin je  podle něj Český ráj na kolečkách. A jak napovídá úvodní článek, jedná se o kolečka všeho druhu. V novinách lze nalézt tipy na bezbariérové výlety, výlety pro rodiny s kočárky, méně mobilní občany i rady pro cyklisty.

„S kolečky souvisí i rozhovor s osobností Českého ráje – Báječní muži na vysokých kolech. Že nevíte, co jsou vysoká kola? Zakupte si letošní turistické noviny,“ láká ředitel s tím, že cena jednoho výtisku je 20 Kč.

Turistické noviny je možno zakoupit ve všech informačních střediscích Českého ráje, i v informačních střediscích v Liberci a Jablonci nad Nisou. Dále na vybraných kulturních, sportovních a společenských akcích v Českém ráji a na turistických atraktivitách.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588