Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Boj proti alkoholu v Liberecké kraji pokračuje - jen jeden podnapilý řidič

23. 03. 2009
[id:7727|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Při  akci nazvané Víkend bez tolerance, která se uskutečnila v noci z  pátku na sobotu a  zúčastnili se jí zástupci Libereckého kraje, včetně náměstka hejtmana pro resort odpravy Martina Seppa, zkontrolovali policisté 208 řidičů. Alkohol byl zjištěn pouze u jednoho mladíka, který nadýchal 0,10 a při opakované dechové zkoušce 0,14 promile alkoholu. Jak sám policistům doznal, vypil před jízdou jedno pivo. Nyní jej čeká správní řízení.

 „Alkohol za volantem je velmi nebezpečný a každý rok si vyžádá v našem kraji oběti na lidských životech. Proto Liberecký kraj a Policie ČR v tomto roce bude pokračovat ve víkendech bez tolerance. Podíváme-li se na letošní smrtelné nehody tak kupříkladu hned v lednu zemřeli dva mladí řidiče, kteří řídili pod vlivem alkoholu. Letošní rok bude opět ve znamení boje proti alkoholu za volantem,“ uvedl Martin Sepp, náměstek hejtmana pro resort dopravy.

Celkem zjistili dopravní policisté  dvanáct přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, za které bylo pokutováno celkem jedenáct řidičů. Nejčastějšími přestupky bylo nepoužití bezpečnostních pásů a špatný technický stav vozu. Řidiči zaplatili na pokutách přes šest tisíc korun.

Akce tedy z pohledu Libereckého kraje dopadla velmi dobře a lze jen doufat, že letošní rok bude ve znamení radikálního snížení nehod způsobených pod vlivem alkoholu.

V loňském roce zahájil Liberecký kraj, ve spolupráci s Policií ČR projekt, jehož cílem je boj proti řidičům, kteří řídí pod vlivem alkoholu. Statistiky dopravních nehod za rok 2007 poukázaly na skutečnost, že tento problém je v Libereckém kraji velmi aktuální. Nehody způsobené řidiči pod vlivem alkoholu vzrostly oproti roku 2006 o 38 nehod, celkem tedy na 413. Procentuální podíl těchto nehod na celkovém počtu byl dokonce v Libereckém kraji nejvyšší v rámci celé ČR. Liberecký kraj proto ve svém ročním plánu aktivit BESIP ukotvil boj proti alkoholu za volantem jako prioritu pro roky 2008 a 2009.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302