Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Nenechte si ujít velkolepý festival Léto na vyhlídce, který se koná na střeše krajského úřadu od 19. do 21. června.

Více informací
Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Botanická zahrada slaví, ukazuje nové ryby a nabízí kaktusy

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec

  • 22. 05. 2024 09:26
  • Kultura

Sdílet článek

Oslava Dne botanických zahrad, nové přírůstky ve světě vodních živočichů či prodejní výstava kaktusů. To jsou novinky, které Botanická zahrada Liberec nabízí svým návštěvníkům na konci května.

Unie botanických zahrad České republiky se rozhodla zapojit do mezinárodní oslavy Dne botanických zahrad. Po celé republice se budou pro návštěvníky botanických institucí konat nejrůznější akce na oslavu tohoto významného dne. Ani botanická zahrada v Liberci tuto příležitost nevynechá a 22. května, kdy se Den botanických zahrad slaví, přivítá své návštěvníky volným vstupem do zahrady. K této příležitosti návštěvníci mohou přijít pozdravit do pavilonu B nové obyvatele jednoho z akvárií, kterými jsou skaláry vysoké.

„Myslím, že si mnozí všimli, jak botanická zahrada za poslední měsíce ožila. Pod vedením pana ředitele Lenka pracovníci připravují veřejností vítané a velmi navštěvované akce. Věřím, že možnost volného vstupu o svátku botanických zahrad přivítají lidé neméně, a že je krása rostlin v zahradě přiláká k další návštěvě. Pokaždé je totiž zahrada díky různým dobám kvetení rostlin jiná,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

V pondělí 27. května navíc zahrada otevírá prodejní výstavu kaktusů, kterou pořádá Klub kaktusářů Liberec. Nebude chybět malá expozice, která předvede nejcennější výpěstky členů klubu.

 

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky