Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Březen, měsíc čtenářů. Liberecká knihovna potěší děti i dospělé a vybere nejlepšího e-čtenáře

04. 03. 2021

Výběr toho nejlepšího ze svých služeb se snaží nabídnout svým návštěvníkům knihovny v rámci jarní kampaně Březen – měsíc čtenářů. K této akci, která se tento rok koná už podesáté, se již tradičně připojuje i Krajská vědecká knihovna v Liberci, která láká třeba na půjčování e-knih, vstup do českých i zahraničních databází, přednášky, besedy, pořady pro děti on-line na YouTube a Facebooku knihovny nebo na platformě ZOOM.

„Knihy jsou našimi společníky v dobrých časech a nyní, kdy jsme doma mnohem víc, saháme po knihách ještě častěji. Zároveň nám všem knihovny nabízejí služby, které můžeme využít přes internet. Věřím, že to čtenáři ocení,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Současná epidemická situace všednodenní život knihovny změnila, stejně jako podobu právě probíhajícího čtenářského měsíce. „Naučili jsme se pro naše návštěvníky vytvářet nové služby. Nabízíme ve větší míře knihy a databáze online, přednášky přenášíme virtuálně a nahráváme je na YouTube kanál knihovny, knihy doporučujeme formou zábavných videí. Podle našeho návodu a vytyčené trasy s dokonce během března mohou zájemci vydat na literární putování Libereckým krajem, pokud to alespoň trochu půjde,“ dodala ředitelka knihovny Blanka Konvalinková.   

Pro děti je připravena soutěž Vrať mě zpátky do pohádky a nový pořad Vyprávění na dobrou noc, který se uskuteční každou středu od půl šesté večer. Informace o akcích najdou zájemci na úvodní stránce knihovny www.kvkli.cz.

V tomto ročníku Března – měsíce čtenářů knihovny vybírají nejlepšího e-čtenáře. Hlavním kritériem hodnocení bude celkový počet vypůjčených e-knih za rok 2020. V průběhu března 2021 budou vybráni e-čtenáři nejen v jednotlivých knihovách, ale také ve všech krajích. Celostátní vítěz bude slavnostně představen v přímém přenosu České televize v rámci předávání cen Magnesia Litera 2021.

Kampaň vyhlašuje tradičně SKIP – Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR.

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324

Další zprávy

Aktuálně z Facebooku

Aktuálně z Twitteru

Youtube

SoundCloud

Nejbližší akce