Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Bývalý internát v Liberci se změní na školu pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Kraj vybral stavební firmu

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 14. 02. 2024 10:43
  • Majetek a investice

Sdílet článek

Rekonstrukci bývalého domova mládeže pro středoškoláky v liberecké Zeyerově ulici 31 chystá Liberecký kraj. Poté, co v roce 2020 uzavřel se statutárním městem Liberec smlouvu o výpůjčce této budovy, na včerejším jednání vybral firmu, která přestaví objekt pro žáky Základní školy a Mateřské školy pro tělesně postižené. Je jí SYNER, s.r.o., jež pro účely této veřejné zakázky vystupuje jako společnost „ZEYEROVA – SYNER – SYBAN“, a to za nabídkovou cenu 161.957.106,08 korun včetně DPH. Stavět by se mělo začít v první polovině letošního března a hotovo by mělo být nejpozději na první školní den roku 2025. Z převážné části zaplatí kraj stavbu ze svého, o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu se bude ucházet letos v květnu – může činit maximálně 40,35 milionu korun.  

„Škola bude sloužit především pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami včetně těch s poruchami chování. Na tom, že je potřeba ji vybudovat, jsme se se statutárním městem Liberec shodli již před několika lety. Tuto školu dlouhodobě potřebujeme, protože děti s poruchami chování se obtížně řadí do běžného vzdělávacího proudu,“ uvedl hejtman Martin Půta.

„Rekonstrukcí projdou rozvody vody, odpadů a elektřiny, obnova čeká i podlahy a omítky, nová budou okna. Kompletní výměny se dočká také dešťová kanalizace. U objektu vzniknou i rampy, výtah a sociální zařízení pro imobilní žáky. V komplexu budou na dvě desítky kmenových tříd, hudebna, výtvarný ateliér, počítačová a multimediální učebna, knihovna, cvičná kuchyňka, relaxační místnosti, dílna pro pracovní činnosti a školní družina,“ doplnil Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. 

Potřebám školních speciálních pedagogů poslouží několik odborných místností pro individuální práci s žáky. Vznikne též zázemí pro pedagogy. Dům v Zeyerově ulici je pro činnost školy dispozičně vhodný, má dostatečnou kapacitu, umožní škole rozvoj a také jí poskytne adekvátní zázemí – ať už jde o hřiště, pozemky nebo parkovací plochy.

Kraj má budovu, která patří statutárnímu městu Liberec, zapůjčenou na padesát let. „Rádi bychom ji do budoucna získali do svého majetku včetně rozsáhlého areálu, který ji obklopuje. To by nám umožnilo vybudovat v této oblasti další podobně zaměřená zařízení, třeba odlehčovací službu pro rodiče autistických dětí či denní centrum,“ uzavřel hejtman Půta.

Youtube video

 

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky