Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Bývalý vojenský prostor Ralsko má oceněné vítěze

Mgr. Langer Jiří

  • 10. 04. 2009 00:00

Sdílet článek

[id:7865|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Členové Rady LK a hodnotící soutěže o využití bývalého vojenského prostoru Ralsko – hejtman LK Stanislav Eichler, náměstek hejtmana Vít Příkaský, spolu se starostou obce Ralsko Jindřichem Šolcem a statutární náměstkyní hejtmana Lidie Vajnerovou, předali dnes ceny vítězům soutěže.

„Hodnotící komise navrhla Radě LK  udělit ocenění třem nejlepším záměrům a zároveň udělení zvláštního ocenění firmě Praxidike a.s. za předložení zajímavého záměru, který se však svým zaměřením neshodoval s názorem komise na věcné zaměření budoucího využití letiště Ralsko,“

uvedl hejtmana s tím, že finanční odměny formou daru získaly firmy Green Energy 3000 s.r.o.         30 000,- Kč, Juwi s.r.o. 30 000,- Kč, Investorsko inženýrská a.s. 30 000,- Kč a Praxidike a.s.       10 000,- Kč,“ uvedl hejtman.

V rámci diskuze připomněl Stanislav Eichler průběh soutěže, do které se přihlásilo 13 projektů (10 fotovoltaická elektrárna, 2 vybudování zázemí por automobilové aktivity a 1 na obnovení leteckého provozu) a vyzdvihl kvalitu všech předložených záměrů. Dále zdůraznil, že velice oceňuje konstruktivní jednání celé hodnotící komise, která byla složena především ze zástupců kraje a města Ralska.

Cílem soutěže bylo vyhledat reálný a vhodný záměr či záměry, které by se v daném území daly zrealizovat, byly by pro území co nejvíce přínosné, a měly podporu Libereckého kraje a města Ralsko. Jsem velice rád, že při rozhodování o budoucím využití Ralska došlo k jednoznačné shodě mezi všemi zúčastněnými stranami,“ připomněl hejtman, který poté předal šeky zástupcům firem.

Jaroslav Makovička, předseda představenstva společnosti Ivestorsko Inženýrská, a.s., na závěr prozradil, že peníze věnuje některému zařízení Libereckého kraje, které poskytuje sociální služby.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky